KS KTH - 2009/10 - wiadomości

13.04.2010
MS-U18: Polska - Litwa 8 - 1

Po wygranej z Kazachami, polska młodzież w mistrzowskim turnieju na plus zapisała także konfrontację z reprezentacją Litwy. W drugim dniu turniejowych zmagań Biało-czerwoni pokonali sąsiadów z północy 8-1.

Początek spotkania był zaskakujący, już w dwudziestej sekundzie z pierwszego gola cieszyli się Litwini, ale po chwilowej konsternacji Orlęta przejęły inicjatywę i szybko wyrównały. W połowie tercji objęli prowadzenie, a końcówka tej odsłony była dla przeciwników nokautująca, w sześć minut stracili cztery bramki.

Kolejne dwadzieścia minut minęło bezbramkowo, a wysokie zwycięstwo Polacy przypieczętowali w ostatniej części meczu jeszcze dwoma golami.

W tym spotkaniu wyraźny krynicki akcent zaznaczył wychowanek KTH KM Kamil Pawlik, który wpisał się do protokołu jako zdobywca szóstej bramki dla polskiej reprezentacji.

Po dwóch dniach zawodów stawce zespołów przewodzą Niemcy i Polacy z kompletem punktów na koncie, trzecią lokatę zajmuje ekipa Węgier (4 pkt), a czwarte Wielka Brytania (2). Zestawienie zamykają Kazachowie z Litwinami, dwie ekipy bez punktowych zdobyczy.

Wtorek jest dniem wolnym, a w środę zmierzą się Niemcy z Litwinami (13:00), Brytyjczycy z Kazachami (16:30) oraz ekipy bratanków, Polska i Węgry (20:00).

Polska:
Mrugała (Ryszkaniec n/g) - Pociecha, Błaszków; Wcisło, Michalski, Kapica - Gimiński, Ciura (2); Starzyński, Guzik, Pawlik - Lehmann, Szaniawski; Wypasek (2), Pesta, Stokłosa - Gacek, Bułanowski (4); Serwiński (2), Domogała - trener A.Masewicz

Litwa:
Armalis (Scetinski n/g) - Pikcius (2); Manomaitis (2), Baltrukonis, Rulevicius, Bogdziul - Rybakov, Burneika; Suchomlinas, Bendzius (2), Krikstanaitis - Deksnys, Fiscevas, Bacevicius, Kondratjevas, Steponaitis - Mrcikevicius, Romaskevicius, Fukalov - D.Gricius

12.04.2010 - po meczu Polska - Litwa
od lewej Damian Kapica najlepszy zawodnik w meczu polskigo zespołu
Halina Ździebło dyrektor Urzędu Miejskiego w Krynicy-Zdroju wręczająca upominki zawodnikom