KS KTH - 2009/10 - wiadomości

16.04.2010
MS-U18: Polska - W.Brytania 8 - 5

Emocjonujący i dramatyczny przebieg miało ostatnie czwartkowe spotkanie mistrzowskiego turnieju reprezentacji do lat osiemnastu, ale ostatecznie drużyna Polski pokonała Wielką Brytanię 8-5.

Dobrą grę w pierwszej tercji Polacy nie zdołali potwierdzić celnym trafieniem, choć sposobności nie brakowało. Przeważali w tej części meczu, stwarzając więcej podbramkowych sytuacji, ale to Brytyjczycy tuż przed przerwą zdobyli bramkę.

Początek drugiej odsłony również nie był szczęśliwy, w pierwszej minucie rywale podnieśli na 2-0, ale Orlęta zmobilizowały się i zdołały wyrównać. W połowie spotkania kara meczu nałożona na Kacpra Guzika zapewniła przeciwnikom długi czas przewagi i skwapliwie z tego skorzystali, ponownie obejmując dwubramkowe prowadzenie.

Przy stanie 4-2 dla Wyspiarzy rozpoczęła się ostatnia tercja, jak się później okazało niezwykle emocjonująca i obfita w bramkowe zdobycze. Trzy celne trafienia Polaków uzyskane w niespełna dwie i pół minuty na pewno zaskoczyły rywali, ale nie odebrały im woli walki, w 47 minucie na tablicy ponownie remis, 5-5. Ale gospodarze są na fali, często utrzymują grę w strefie Brytyjczyków i nękają ich golkipera. To przynosi efekty. Kolejne dwa gole dają bezpieczny dystans, a wykorzystany w 54 minucie rzut karny przesądza ostatecznie o zwycięstwie Biało-czerwonych.

Autorem tej ostatniej bramki był Damian Kapica, który łącznie w tym spotkaniu zapisał na swoim koncie cztery gole i jedną asystę. Dzięki temu w punktacji kanadyjskiej utrzymał drugą pozycję (12 pkt) i przewodzi w rankingu strzelców (8 goli).

W konfrontacji z Brytyjczykami dobrze zaprezentowali się obydwaj wychowankowie KTH KM Kamil Pawlik i Bartłomiej Pociecha, swoją grę wyraźnie zaakcentował Pociecha zdobywając jednego gola (mocny strzał spod niebieskiej linii) i zaliczając jedną asystę.

Piątek jest dniem wolnym, a dzień później rozegrane zostaną ostatnie mecze turnieju. Litwini w spotkaniu ostatniej szansy zmierzą się z Brytyjczykami (16:30), przegrany opuści Dywizję I. Węgrzy rywalizować będą z Kazachami (13:00) i ewentualne zwycięstwo może dać Madziarom ostatecznie drugie miejsce, jeśli Biało-czerwoni w walce o awans do elity ulegą najlepszemu zespołowi mistrzostw, Niemcom, w regulaminowym czasie (20:00).