KS KTH - 2009/10 - wiadomości

17.08.2009
PP: KS KTH – Zagłębie 7 – 2

Hokeiści KS KTH w meczu I Rundy Pucharu Polski pokonali na własnym lodowisku Zagłębie Sosnowiec 7 – 2 i w najbliższą niedzielę w kolejnym etapie rozgrywek zmierzą się ze zwycięzcą pary GKS Katowice – Naprzód Janów.

Pierwsza tercja nie zapowiadała końcowego rozstrzygnięcia, co prawda gospodarze okazji do zdobycia goli mieli sporo, w tym kilka sytuacji sam na sam, ale brakowało skutecznego wykończenia akcji. Goście (do Krynicy przyjechał drugi skład Zagłębia) również kilkukrotnie zagrozili bramce strzeżonej przez Daniela Kachniarza, ale ogólnie więcej z gry mieli kateheci. Nieco urozmaicenia przyniosła dopiero druga odsłona. Tuż po przerwie worek z bramkami katehetów rozwišzał Piotr Pach wykorzystując grę krynickiego zespołu w liczebnej przewadze. Kolejne trzy szybkie bramki (Tyczyński, D.Bulanda, T.Bulanda) sprawiły, że w połowie meczu miejscowi uzyskali sporą przewagę i spokojnie mogli myśleć o wygranej. Początek trzeciej tercji przyniósł krynickiej drużynie następne dwa gole (D.Kruczek, D.Bulanda), ale przy stanie 6-0 sosnowieccy hokeiści poderwali się do walki i zmniejszyli przewagę dwukrotnie pokonując broniącego od czterdziestej minuty Michała Ziaję. Jednak różnica bramek była zbyt duża do odrobienia. Wynik spotkania ostatecznie ustalił na trzy minuty przed końcowym gwizdkiem Grzegorz Horowski.

W krynickim zespole nie zagrali Karel Horny, Damian Dubel (urazy) oraz Tomas Kramny (formalności zgłoszeniowe).

Mecz katehetów z Zagłębiem był rozegrany awansem, spotkania I Rundy PP odbędą się dopiero w czwartek 20 sierpnia, wówczas kryniczanie poznają swojego rywala w drugim etapie rozgrywek. Rywalizację w II Rundzie zaplanowano na najbliższą niedzielę, te zawody hokeiści KS KTH rozegrają na wyjeździe. Przeciwnikiem będzie zwycięzca konfrontacji GKS Katowice - Naprzód Janów.

17.08.2009 - Puchar Polski
KS KTH Krynica – Zagłębie Sosnowiec 7 – 2 (0-0,4-0,3-2)
    1 – 0 20:33 Pach – Horowski (+1, Rarok)
    2 – 0 24:04 Tyczyński – Domek
    3 – 0 28:00 D.Bulanda – Błażowski
    4 – 0 33:55 T.Bulanda – Dudzik (+1, Król)
    5 – 0 42:55 D.Kruczek – M.Dubel
    6 – 0 44:15 D.Bulanda
    6 – 1 50:30 Mikoś
    6 – 2 54:26 Podsiadło – Ślusarczyk (+1, Chabior)
    7 – 2 57:00 Horowski – Valusiak – Matuszyk

kary: KTH 14 min. - Zagłębie 16 min.
sędziowali: J.Rokicki oraz W.Kolusz i R.Długi

Kachniarz, od 40:00 M.Ziaja - Pach, M.Kruczek, Horowski, Piksa, Valusiak – D.Kruczek, Myjak, Żołnierczyk, Chabior, M.Dubel – Rząca, Matuszyk, D.Bulanda, Błażowski, Zabawa - Tyczyński, Dudzik, Domek, T.Bulanda, Brocławik – trener A.Kilar

Zagłębie Sosnowiec:
Mrozowski, od 46:50 Romanowski - T.Majewski, Król, Kątny, Rarok, Kisiel - P.Majewski, Kwiecień, Bernat, Mikoś, A.Jaskólski - J.Jaskólski, Kret, Ślusarczyk, Da Costa, Podsiadło (Rusiecki, Jarnutowski n/g) – trener A.Wudecki