KS KTH - 2009/10 - wiadomości

29.08.2009
Międzynarodowy turniej żaków

W dniach 29-30 sierpnia na krynickim lodowisku rozgrywany jest Międzynarodowy Turniej Hokeja, w którym biorą udział zespoły żaków ze Słowacji i Polski.

Uczestnicy zawodów rywalizują z podziałem na dwie grupy – MHK Keżmarok, HC Bardejov, KTH KM oraz HK Presov, HK Poprad, MKH Sanok – a następnie, w zależności od zajętego miejsca w grupie, walczyć będą o lokaty w turnieju.

Pierwszego dnia zawodów do południa odbyły się dwa mecze, w których gospodarze KTH KM pokonali rówieśników z Bardejowa 4-2, a HK Poprad pokonał preszowską młodzież 11-2. Dla krynickiego zespołu trzy gole zdobył duet Krzysztof DrągMikołaj Kopyściański.

Ta sama para napastników w drugim meczu katehetów z MHK Keżmarok zapisała na swoim koncie jeszcze cztery bramki. Ten mecz był najbardziej emocjonującym ze wszystkich rozegranych pierwszego dnia zawodów. Prowadzenie raz obejmowali kryniczanie, a następnie hokeiści z Keżmaroka, aż do 23 minuty meczu, kiedy to gospodarze uzyskali dwubramkową przewagę i przez dłuższy czas prowadzili 6-4. Na początku trzeciej tercji sytuacja diametralnie odmieniła się, w przeciągu kilku minut trzy celne trafienia dały Słowakom prowadzenie, a do końca spotkania pozostało niewiele czasu. Wszystkie trzy gole padły po strzałach Branislava Zwicka, który łącznie w tym spotkaniu zdobył ich cztery. Stawką konfrontacji było pierwsze miejsce w grupie i walka o najlepszą lokatę w turnieju, a pół minuty przed końcowym gwizdkiem na ławkę kar powędrował zawodnik KTH. Jednak niemożliwe stało się faktem, po kontrze miejscowych Mikołaj Kopyściański wdarł się do tercji obronnej rywali i w wyśmienitym stylu pokonał golkipera Keżmaroka. Remis dał kryniczanom zwycięstwo w grupie i w niedzielę o wygraną w turnieju zmierzą się z zespołem HK Poprad.

Drużyny z drugich miejsc rywalizować będą o trzecią lokatę, pozostałe o piąte miejsce.

mecz finałowy
15:45 KTH KM - HK Poprad

mecz o 3 miejsce
13:45 HC Bardejov - HK Presov

mecz o 5 miejsce
10:00 MHK Keżmarok - MKH Sanok

KTH KM - MHK Keżmarok 7 - 7 (3-3,3-1,1-3)

KTH KM Krynica:
Rościszewski, od 16:50 Bielawski - Krok, Cygan, Drąg, Kopyściański, Grebla - Susidko, Nesterak, Słota, Fryz, Żelasko - Pasterczyk, Bodziony, Dudzik, Banaś (2), Szporna oraz Tyczyński, Krężołek - trenerzy Pióro i Witassek