KS KTH - 2009/10 - wiadomości

20.09.2009
KS KTH - Cracovia II 10 - 1

Z kompletem punktów zakończyli kateheci ostatni weekend lata, po sobotniej wygranej z SMS, w niedzielę kateheci pokonali także drugi zespół Cracovii. Dwie wysokie wygrane uzyskali w dwóch zgoła inaczej i z różnym temperamentem rozegranych spotkaniach.

- dwie bramki Zabawy i Chabiora
- pierwszy gol Kramny'ego

Niedzielny mecz rozpoczął się w leniwym tempie, rywale grali z respektem, a gospodarze jakby nie chcieli sprawić przeciwnikom przykrości, mając na uwadze, iż w drużynie przyjezdnych jest aż ośmiu wychowanków KTH. Przerzucany na uwolnienie krążek z tercji do tercji nie był porywającym widowiskiem, no i brakowało goli. Pierwsza bramka padła dopiero w 15 minucie meczu, chwilę później druga, obydwie dla KTH i przy takim stanie zakończyła się pierwsza tercja.

W kolejnej sytuacja na lodzie nieco się odmieniła, śmielej zagrali przyjezdni, dokumentując to w 27 minucie gry, jak się okazało, honorowym trafieniem w wykonaniu nomen omen kryniczanina Michała Karcza, ale i kateheci bardziej skutecznie. Sytuacji podbramkowych mieli mnóstwo, jednak większość kończyła się na skutecznej interwencji Mateusza Kuliga. Większość, bo trzy strzały trafiły do siatki krakowskiej bramki i po czterdziestu minutach miejscowi prowadzili 5-1.

Dwie piątki gości nie były w stanie przez całe spotkanie skutecznie przeciwstawiać się bardziej doświadczonej drużynie gospodarzy, trzecia tercja przyniosła kolejnych pięć goli katehetów i ostatecznie zawody zakończyły się wygraną miejscowych 10-1.

Mecz z MKS Cracovia był ostatnią ligową konfrontacją w tym miesiącu na krynickim lodowisku, teraz drużyna KS KTH rozegra cztery spotkania na wyjazdach i dopiero 17 października podopieczni Adama Kilara ponownie wystąpią przed własną publicznością.

Po pięciu rozegranych spotkaniach kryniczanie z kompletem punktów zajmują fotel lidera.

KS KTH - Cracovia II 10 - 1 (2-0,3-1,5-0)
    1 - 0 14:59 Żołnierczyk - Błażowski - Dudzik
    2 - 0 17:17 Zabawa - Błażowski - Horowski
    3 - 0 25:10 D.Dubel
    3 - 1 26:02 Karcz - M.Kopczyński
    4 - 1 36:18 Tomasiak - Piksa
    5 - 1 39:30 Horowski
    6 - 1 44:05 Chabior - M.Dubel - D.Dubel