SEZON 2010/2011

2010/2011

01.10.2010
Ciarko Sanok - KS KTH 5-2

O zwycięstwie sanoczan w spotkaniu, które przez czterdzieści minut było bardzo wyrównane, przesądziła ostatnia tercja wygrana przez gospodarzy 4-1.

Niemal połowę pierwszej tercji kryniczanie rozegrali w liczebnym osłabieniu. Raz po raz na ławkę kar trafiał któryś z czołowych graczy KTH. Podczas jednej z takich sytuacji gospodarze zdobyli pierwszą bramkę. Okazja do wyrównania nadarzyła się, kiedy na ławce kar przebywało dwóch graczy z Sanoka, ale mimo kilku ładnych akcji KaTeHeci nie zdołali pokonać strzegącego bramki miejscowych Marka Rączki. Kilka minut później także gospodarze w podobnej sytuacji nie potrafili obejść Ondreja Raszki, do przerwy wynik nie uległ zmianie.

Druga odsłona to wyrównana gra i sporo podbramkowych sytuacji po obydwu stronach, ale obydwaj golkiperzy spisywali się wyśmienicie. Dopiero tuż przed końcem tercji kryniczanie wreszcie trafiają do siatki rywali. Wyrównującego gola zdobywa Petr Valušiak, kiedy gospodarze grają w osłabieniu.

Remis nie utrzymał się zbyt długo, tuż po wznowieniu gry, również w 5 na 4 ponownie prowadzenie uzyskali sanoczanie, a trzy minuty później prowadzą już 3-1. Krynicki szkoleniowiec dla uspokojenia gry wykorzystuje półminutową przerwę, ale tuż po niej katecheci tracą czwartą bramkę będąc w liczebnej przewadze. W połowie tercji bramkarz KS KTH kapituluje po raz piąty. Uzdrowiskowa drużyna odpowiada jedynie celnym trafieniem Karela Hornego, spotkanie kończy się wygraną miejscowych 5-2.

- Pierwszą tercję mimo tych pięciu kar zagraliśmy dobrze, były sytuacje strzeleckie. W drugiej tylko dwa przewinienia i od razu gra zaczęła się inaczej układać, przyszło wyrównanie. Wynik trzeciej to znów konsekwencja kar - skomentował występ podopiecznych drugi trener KS KTH Adam Kilar, dodając - rozważamy surowsze konsekwencje takiej postawy.

W niedzielę katecheci rozegrają kolejny wyjazdowy mecz, w Nowym Targu zmierzą się z MMKS Podhale, które dzisiaj w Gdańsku uległo Stoczniowcowi 3-5.