2010/2011

03.10.2010
MMKS Podhale - KS KTH 3-5

Z Nowego Targu kryniczanie wywieźli kolejne cenne ligowe punkty, które pozwoliły na awans w ligowej tabeli.

Po pierwszej bezbramkowej tercji, w kolejnych dwóch kibice nie mogli narzekać na brak goli. Wynik otworzył Tomasz Cieślicki, dla którego było to pierwsze celne trafienie w tym sezonie. Kryniczanie w pół minuty wykorzystali przewagę jednego gracza. Gospodarze szybko odpowiedzieli w podobnej sytuacji (Władysław Bryniczka). Później jeszcze dwukrotnie na trafienie mineralnych (Dawid Kruczek, Petr Valušiak) miejscowi uzyskiwali wyrównanie (Bartłomiej Bomba, Jarosław Różański) i na początku ostatniej odsłony był trzybramkowy remis. W połowie tercji na 4-3 podwyższył Petr Valušiak, chwilę później okazję miał również Jacek Dzięgiel, który wykonywał rzut karny za faul w sytuacji sam na sam, ale strzał między parkany nowotarski golkiper wybronił. Siedem minut przed końcowym gwizdkiem wynik spotkania ostatecznie ustalił wychowanek sanockiego hokeja w barwach KS KTH, Robert Kostecki.

- Mecz na styku, ale zawodnicy realizowali to co powinni, było mniej kar i gra układała się po naszej myśli. - Komentował spotkanie drugi trener KaTeHetów Adam Kilar. - Co prawda trafiła się nam bramka w podwójnym osłabieniu, ale graliśmy konsekwentnie i zdobyliśmy kolejne. Odblokował się Cieślicki, zdobył bramkę i blisko było drugiej. W końcówce urazu nogi po ataku kolanem doznał Jacek Dzięgiel, jutro po szczegółowych badaniach będziemy pewni czy wszystko jest w porządku.

Wygrana w Nowym Targu pozwoliła krynickiej drużynie z ośmioma punktami na koncie awansować na siódme miejsce w ligowej tabeli. Przed KS KTH bezpośrednio plasują się MMKS (9 pkt) i Jastrzębie (10), a za mineralnymi Stoczniowiec (7), Zagłębie (6) i Naprzód (3).

W najbliższy piątek ostatnie mecze I Rundy, kryniczanie przed własną publiką zmierzą się z wicemistrzem kraju i aktualnym liderem bieżących rozgrywek ComArch Cracovią.