SEZON 2010/2011

2010/2011

15.10.2010
Zagłębie - KS KTH 3-4 po dogrywce

Dwa cenne punkty wywieźli z Sosnowca kryniccy hokeiści. Sześć minut przed końcem trzeciej tercji przegrywali dwiema bramkami, ale zdołali wyrównać, a w dogrywce zdobyli zwycięską bramkę.

Hokeiści Zagłębia i KS KTH skrzyżowali kije po raz pierwszy w tym sezonie. Mecz w pierwszej rundzie nie doszedł do skutku z powodu kadrowych kłopotów sosnowiczan i został przełożony na 2 listopada. Dlatego piątkowe spotkanie w Sosnowcu było pierwszym pojedynkiem tych zespołów w bieżącym sezonie.

Pierwsze dwadzieścia minut gry zakończyło się jednobramkowym prowadzeniem gospodarzy, paradoksalnie Rafał Cychowski zdobył gola w czasie, kiedy na tafli przeważali kryniczanie. KaTeHeci w całej tercji byli bardzo aktywni, ale ani widoczny w tej części spotkania Karel Horný, ani strzelający na bramkę rywali Tomasz Cieślicki, Robert Kostecki czy Mateusz Dubel nie zmienili wyniku. Dopiero druga odsłona przyniosła wyrównanie. Kilka minut przed jej zakończeniem okazję mieli sosnowiczanie, na ławce kar przebywał Karel Horný, ale po powrocie Czecha na lód kryniczanie zmontowali akcję pod bramką Tomasza Dzwonka szczęśliwie zakończoną po podaniu Tomasza Cieślickiego celnym trafieniem Petra Valušiaka.

Trzecią tercję gospodarze rozpoczęli od zdobycia drugiego gola, w 43 minucie w zamieszaniu pod krynicką bramką interweniował Filip Vychodil, krążek nie wpadł do siatki, ale zdaniem sędziego obrońca KTH zagrał nieprzepisowo i odesłał go na ławkę kar. Podczas tego osłabienia ponowne prowadzenie Zagłębiu zapewnił Vladimir Luka. W połowie tercji kolejny celny strzał tego hokeisty podwyższył na 3-1, ale szybka kontra KaTeHetów raz jeszcze zmniejszyła przewagę gospodarzy. Pierwszą bramkę w tym sezonie zdobył Martin Buček. W ostatniej minucie mimo gry w osłabieniu, po karze dla Grzegorza Myjaka, kryniczanie wycofali bramkarza, decydującego gola do pustej bramki mogli zdobyć gospodarze, ale jeden z sosnowiczan spalił. Kiedy na ławkę kar w ostatnich sekundach regulaminowego czasu zawodów trafił gracz Zagłębia, to zespół KTH po ponownym zastąpieniu Ondreja Raszki zawodnikiem z pola, grał w przewadze, którą znakomicie wykorzystał doprowadzając do dogrywki.

Ta część meczu okazała się ostatnią. W czwartej minucie dodatkowego czasu gry, raz jeszcze wykorzystując liczebną przewagę, podopieczni Josefa Doboša zdobywają zwycięskiego gola. Dwa punkty kryniczanom zapewnił Karel Horný.

Wygrana w Sosnowcu pozwoliła KS KTH z 10 punktami awansować w ligowej tabeli na ósme miejsce, przed MMKS, a za piątkowym rywalem - Zagłębiem i kolejnym przeciwnikiem - Stoczniowcem, który w jedenastej kolejce pokonał KH Sanok. Mecz katehetów z gdańszczanami na krynickim lodowisku w najbliższą niedzielę o godz. 18:00.

Zagłębie Sosnowiec - KS KTH 3 - 4 (1-0,0-1,2-2;0-1)
    1 - 0 14:15 Cychowski - Bernat
    1 - 1 39:22 Valušiak - Cieślicki - Chabior
    2 - 1 43:32 Luka - Bacul (+1, Vychodil)
    3 - 1 51:42 Luka - Voznik
    3 - 2 53:30 Buček - Kostecki - Ovšak
    3 - 3 59:40 Valušiak - Chabior (+1, Galvas)
    3 - 4 63:32 Horný (+1, Antonovic)