SEZON 2010/2011

2010/2011

29.10.2010
Akuna Naprzód - KS KTH 4-3

Nie sprostali kryniccy hokeiści outsiderowi rozgrywek PLH, w Katowicach ulegli 3-4 drużynie Naprzodu, która od jedenastu kolejek nie miała okazji cieszyć się z wygranej.

Wynik piątkowej konfrontacji już w drugiej minucie gry otworzył Karel Horný, to trzecie z rzędu spotkanie, w którym KaTeHeci pierwsi zdobywają bramkę, po raz trzeci miał w tym swój udział nestor krynickiej drużyny. Przewagę kryniczanie utrzymali niemal do połowy tercji, kiedy to dwie zdobyte w odstępie minuty bramki dały prowadzenie gospodarzom. W 15 min. było już 3-1 dla Naprzodu, ale tuż przed przerwą gola do szatni zaaplikował miejscowym Maciej Szewczyk, to pierwsze w tym sezonie celne trafienie wychowanka oświęcimskiej Unii w barwach KS KTH.

Druga odsłona minęła bezbramkowo i po czterdziestu minutach zawodów hokeiści z Janowa nadal prowadzili 3-2. Zmianę przyniosła ostatnia część konfrontacji, w 48 minucie czwartego gola zdobyli gospodarze, kryniczanie odpowiedzieli celnym strzałem w ostatniej minucie spotkania wykorzystując przewagę w polu po wycofaniu bramkarza. Na listę strzelców ponownie wpisał się Karel Horný. Gol czeskiego hokeisty ostatecznie ustalił wynik meczu.

Przegrana w Katowicach odebrała mineralnym szansę na awans w ligowej tabeli i umocnienie pozycji w ósemce, a rozstrzygnięcie konfrontacji Stoczniowiec-Zagłębie (6-5 po karnych) sprawiło, że gdańszczanie odskoczyli o kolejne dwa oczka, a sosnowiczanie punktami zrównali się z KTH. Niedzielne spotkanie w Krynicy z Zagłębiem będzie walką o sześć punktów. Początek meczu wyjątkowo o 16:00.

W zespole gospodarzy trzeci mecz rozegrał Grzegorz Horowski, wychowanek KTH, jeden z najlepszych graczy krynickiej drużyny w ubiegłym sezonie. Po odejściu Artura Gwiżdża, to teraz drugi obok Michała Krokosza kryniczanin w składzie Naprzodu.