SEZON 2010/2011

2010/2011

21.11.2010
GKS Tychy - KS KTH 6-1

Trzecie starcie zespołów z Krynicy i Tychów zakończyło się kolejnym zwycięstwem brązowych medalistów poprzedniego sezonu. Decydującymi okazały się cztery gole stracone przez KS KTH w drugiej tercji meczu.

Od początku spotkania obydwa zespoły miały sporo okazji do zdobycia gola, także grając w liczebnej przewadze. Nie wykorzystali takiej sposobności kryniczanie w 4 min. atakując piątką przeciw trójce gospodarzy, ani miejscowi w osłabieniu KTH w 8 i 12 min. Blisko zmiany wyniku byli KaTeHeci również w 15 minucie meczu ale dwukrotnie nie trafili niemal do pustej bramki. Chwilę później los skarcił gości stratą pierwszego gola. Bartosza Stepokurę strzałem z dobitki pokonał Adrian Parzyszek.

Drugą odsłonę drużyna KS KTH rozpoczęła w osłabieniu, w końcówce poprzedniej na ławkę kar powędrowali Adrian Chabior i Piotr Pach. Tym razem miejscowi wykorzystują okazję dwukrotnie, najpierw na listę strzelców wpisał się Michał Woźnica, a pół minuty później wychowanek KTH w tyskich barwach Sławomir Krzak. W 25 minucie po strzale Michała Garbocza gospodarze ponownie zwiększają przewagę, między słupkami krynickiej bramki Stepokurę zmienia Ondřej Raszka. W ostatnich minutach tej części meczu mineralni raz jeszcze otrzymują szansę zmiany wyniku, po jednym wykluczeniu, na ławkę kar trafia następny gracz GKS, ale chwilę później także hokeista z Krynicy. W grze 4na4 więcej szczęścia mieli gospodarze, Marian Csorich podwyższa na 5-0.

W ostatniej tercji Adam Bagiński dał gospodarzom szóstą bramkę, a honorowego gola dla uzdrowiskowego zespołu zdobył podczas gry w osłabieniu Karel Horný. Niedzielny mecz, to kolejne w tym sezonie spotkanie, w którym na końcowy wynik miały znaczący wpływ kary nakładane na krynickich zawodników. Faule wydają się być przysłowiową "piętą Achillesową" hokeistów spod Góry Parkowej. Krynicki zespół ma na swoim koncie największą liczbę karnych minut (432 na koniec 2 rundy) ze wszystkich ekstraligowych drużyn.

We wtorek kolejne starcie. Na krynickim lodowisku mineralni zmierzą się z Zagłębiem Sosnowiec, które zajmuje miejsce w tabeli tuż za kryniczanami. Mecz o godz. 18:00.

1 - 0 16:32 Parzyszek - Kotlorz
    2 - 0 20:22 Woźnica - Jakes - Bagiński (+2, Chabior, Pach)
    3 - 0 20:53 Krzak (+1, Pach)
    4 - 0 24:04 Garbocz - Galant
    5 - 0 38:38 Csorich - Garbocz - Krzak (4/4)
    6 - 0 54:41 Bagiński - Simicek - Woźnica
    6 - 1 57:18 Horný - Valušiak (-1, Kasperczyk)

kary: GKS 18 min. - KS KTH 22 min.
sędziowali: W.Marczuk oraz W.Moszczyński i S.Szachniewicz

GKS Tychy:
Szydłowski (Sobecki n/g) - Gonera, Kotlorz, Vitek, Parzyszek (2), Witecki - Jakes (4), Wanacki, Bagiński, Simicek, Woźnica - Csorich (2), Majkowski, Galant, Garbocz, Krzak (2) - Mejka, Śmiełowski (2), Wołkowicz, Banachewicz, Maćkowiak (2)

Stepokura, od 24:04 Raszka - Ovšak, Kasperczyk (2), Horny, Chabior (4), Valušiak - Pach (4), Tyczyński, Brocławik, M.Dubel (4), Buček - D.Kruczek, Myjak (4), Dzięgiel (2), Szewczyk, Cieślicki - Dudzik, Zieliński