SEZON 2010/2011

2010/2011

07.01.2011
26 kol. MMKS - KS KTH 5-4

Szczęśliwa dla gospodarzy końcówka spotkania zadecydowała o przegranej KaTeHetów w drugim ligowym meczu roku 2011.

Obserwatorzy piątkowego meczu na nowotarskim lodowisku byli świadkami bardzo wyrównanego pojedynku. Okresy słabszej gry i przejmowania inicjatywy obydwu zespołów przeplatały się w szybkim tempie, a bramkowy wynik ustalały skutecznie wykorzystywane okazje. Pierwsi na listę strzelców wpisali się katecheci, w trzynastej minucie po jednej z kontr, nowotarskiego bramkarza pokonał najskuteczniejszy obrońca ekstraligi Milan Ovšak. Ale ta przewaga nie utrzymała się zbyt długo, chwilę później dwa celne trafienia w krótkim odstępie czasu w wykonaniu Mariusza Jastrzębskiego i Barłomieja Neupauera dało prowadzenie gospodarzom.

Przy stanie 2-1 hokeiści przystąpili do drugiej tercji, którą wygrali kryniczanie. W połowie meczu strzałem pod porzeczkę Tomasza Rajskiego pokonał Marek Bryła, zdobywając swojego pierwszego gola w barwach KS KTH. Kilka minut później ponownie na prowadzenie uzdrowiskowy zespół wyprowadził Martin Buček. Arbiter bramkę uznał dopiero po analizie zapisu video. W 36 minucie gry Szarotki miały wyśmienitą okazję do wyrównania, ale rzut karny w wykonaniu Milana Baranyka (po faulu krynickiego obrońcy) pewnie wybronił Michał Elżbieciak. Jednak wyrównująca bramka okazała się tylko kwestią czasu. Tuż przed drugą przerwą na 3-3 trafił Kelly Czuy.

Z początkiem ostatniej odsłony rywalizacja rozpoczęła się na nowo. W 42 minucie raz jeszcze przewagę uzyskali kryniczanie. Robert Kostecki w sytuacji sam na sam nie dał szans golkiperowi Podhala. W połowie tercji od wyrównania po strzale Bartłomieja Bomby obronił KaTeHetów słupek. Jednak w końcówce meczu szczęście sprzyjało gospodarzom. W 55 minucie ponownie wyrównanie nowotarżanom dał Kelly Czuy, a cztery minuty później piątego gola zdobył dla MMKS Rafał Dutka. Kryniczanie wykorzystali jeszcze manewr z wycofaniem bramkarza, ale nie wystarczyło czasu na dogodną sytuację.

W drugim meczu roku 2011 KaTeHeci doznali drugiej porażki. Przewaga wyprzedzającego krynicki zespół w ligowej tabeli Zagłębia nie uległa zmianie, ale do MMKS tracimy już 14 punktów. Kolejny mecz w najbliższą niedzielę na krynickim lodowisku z zespołem Cracovii. Początek o godz. 18:00