SEZON 2010/2011

2010/2011

12.04.2011
Żacy po turnieju finałowym

Nie powiodło się krynickim żakom w turnieju finałowym, jaki odbył się na lodowisku w Nowym Targu. Walkower i punktowy remis w spotkaniach grupowych pozwoliły na rywalizację o piątą lokatę, którą młodzi kateheci przegrali po rzutach karnych.

Przede wszystkim zaznaczyć należy, że w meczach żaków punktowana była każda tercja osobno - za wygraną 2 punkty, przy remisie podział punktów, przegrana bez punktów - stąd nie zawsze wynik bramkowy uzyskany w spotkaniu odzwierciedlał punktację za dany mecz. Maksymalnie w jednych zawodach można było uzbierać 6 punktów.

Kryniczanie w pierwszym grupowym starciu ulegli rówieśnikom z Janowa 2-7, ale w jednej z tercji zdobyli więcej goli od rywali i tym sposobem uzyskali dwa punkty, a przeciwnicy cztery. Te dwa punkciki być może później pozwoliłyby uzdrowiskowej drużynie powalczyć o brązowe medale, ale spotkanie z Naprzodem zostało zweryfikowane jako walkower na korzyść janowian za nieregulaminową liczbę zawodników w zespole KTH. Z zerowym kontem przystąpili kateheci do drugiego grupowego meczu, w którym pokonali toruńskie Sokoły 7-5, ale rozstrzygnięcia w tercjach sprawiły, iż obydwa zespoły otrzymały po trzy punkty. W klasyfikacji grupowej podopieczni Roberta Witasska zajęli trzecie miejsce i w decydującej rozgrywce zmierzyli się ze Stoczniowcem Gdańsk (trzecim zespołem Grupy II) o piątą lokatę. To spotkanie zakończyło się bramkowym remisem 3-3, ponadto obydwie drużyny za wyniki w poszczególnych tercjach uzyskały po trzy punkty. Rywalizację rozstrzygnęły rzuty karne (zgodnie z regulaminem zawodów nie było dogrywki), w których skuteczniejsi byli rywale.

Innowacyjny pomysł z punktowaniem każdej tercji - nie mający nic wspólnego z hokejową rywalizacją do jakiej przygotowywani są młodzi zawodnicy - okazał się rewelacyjny w promowaniu nie najmocniejszych zespołów, dość powiedzieć, że brązowe medale otrzymała drużyna, która w finałowym turnieju nie wygrała bramkami (a na tym przecież polega hokejowa rywalizacja) ani jednego spotkania.

punkty 0-6 walkower na korzyść Naprzodu
    bramki dla KTH: Słota (Grebla) - Grebla (Kopyściański)

09.04.2011 Grupa I
KTH KM - Sokoły Toruń 7 - 5 (2-2,0-2,5-1)     punkty: 3-3
    bramki dla KTH: Czajka - Kopyściański - Przyborowski (Czajka) - Grebla - Słota - Dudzik - Krężołek (Dudzik)