SEZON 2010/2011

2010/2011

15.04.2011
XMPA: kryniczanie w ćwierćfinale

W drugim dniu Mistrzostw amatorów drużyna hokejowa z Krynicy rozegrała dwa mecze. W pierwszym uległa sosnowieckiemu Zagłębiu, ale drugi zakończyła wysoką wygraną i dzięki temu rzutem na taśmę Diabły awansowały do kolejnego etapu turnieju.

X-MPA Obawy przed konfrontacją z drużyną Zagłębia nie były bezpodstawne. Piątkowy mecz z utytułowaną drużyną z Sosnowca był bardzo zacięty, aż do ostatniego gwizdka. Wynik otworzyła uzdrowiskowa drużyna i po pierwszej połowie prowadziła jedną bramką, ale po przerwie rywale szybko wyrównali i dołożyli jeszcze dwa gole. Na kolejne celne trafienie Diabłów Zagłębie szybko odpowiedziało utrzymując przewagę. W końcówce kontaktowego gola ponownie zdobyli kryniczanie, ale na więcej zabrakło czasu i mecz wygrali sosnowiczanie 4-3.

Porażka sprawiła, że sytuacja Diabłów w tabeli nieco się skomplikowała, a o ewentualnym awansie do ćwierćfinału miał zadecydować ostatni mecz z Torpedo Nikisz. Remis byłby na korzyść krynickiej drużyny, ale zawsze pewniejsza jest wygrana. Amatorzy spod Góry Parkowej stanęli na wysokości zadania pokonując rywali 3-1 i awansowali do kolejnego etapu zawodów z drugiego miejsca a grupie.

W sobotę o prawo gry w półfinale Diabły zmierzą się ze zwycięzcą Grupy B bytomską Polonią. Początek meczu o godz. 16:00.