SEZON 2010/2011

2010/2011

03.08.2010
Sparing: MMKS - KS KTH 4 - 8

Dwanaście goli mogli obejrzeć kibice w Nowym Targu podczas sparingowego spotkania MMKS z krynickim zespołem, osiem z nich zdobyli hokeiści KS KTH.

Wynik spotkania w dziewiątej minucie otworzyli nowotarżanie, strzał Piotra Kmiecika wyprowadził gospodarzy na prowadzenie, kiedy grali w liczebnym osłabieniu. Trzy minuty później wyrównującego gola dla KaTeHetów zdobył Martin Buček, ale remis utrzymał się zaledwie półtorej minuty, po strzale Marka Puławskiego strzegący w tym spotkaniu bramki KTH Ondřej Raszka skapitulował po raz drugi. Kryniczanie ponownie zremisowali w 16 min. meczu, wykorzystując trzeci w tej tercji okres przewagi. Tym razem Jarosława Furcę pokonał obrońca uzdrowiskowego zespołu Milan Ovšak.

Drugą tercję zespół KS KTH rozpoczął w liczebnym osłabieniu, ale chwilę po wznowieniu na ławkę kar powędrował Kasper Bryniczka. Gra przy mniejszych liczebnie formacjach zaowocowała trzecim golem dla gości. Prowadzenie dał KaTeHetom Jacek Dzięgiel, a chwilę później w sytuacji jeden na jeden Petr Valušiak nie dał szans nowotarskiemu golkiperowi zdobywając kolejną bramkę dla kryniczan. W tej części spotkania mineralni wypadli korzystniej od rywali, zdobyli dwie bramki bez własnych strat i aktywniej uczestniczyli w grze. Końcówkę tercji urozmaicił pięściarski pojedynek słynącego z bójek Bartłomieja Gaja z Petrem Valušiakiem.

Ostatnia odsłona rozpoczęła się przy stanie 4-2 dla zespołu Josefa Doboša. Sześć celnych trafień dopełniło wyniku spotkania, dwukrotnie na listę strzelców wpisywali się nowotarżanie (Marek Puławski, Rafał Dutka), dwukrotnie więcej goli zdobyli KaTeHeci - Robert Kostecki, ponownie Martin Buček, Mateusz Dubel i Marcin Zabawa. W ostatnich sekundach zawodów przewinienie miejscowego gracza krynicki szkoleniowiec wykorzystał dla przećwiczenia gry z przewagą dwóch hokeistów bez bramkarza, ale w tym spotkaniu manewr ten nie przyczynił się do zmiany wyniku i drugi swój sparing mineralni zakończyli wygraną 8-4.

Jednym ze słabszych punktów występu krynickiej drużyny to prowadzenie gry podczas liczebnych przewag. Na dziewięć stałych fragmentów tego typu, tylko dwa zwieńczone zostały bramkową zdobyczą, a w jednym przypadku to KaTeHeci stracili gola.

Kolejny sprawdzian, tym razem na krynickim lodowisku, już w najbliższy piątek. Rywalem będzie zespół z Bardejova.