SEZON 2010/2011

2010/2011

13.09.2010
KaTeHetki trzecie w Pucharze

W minioną niedzielę w Jastrzębiu Zdroju odbył się turniej Pucharu Polski Kobiet. W rywalizacji wzięły udział hokeistki KTH KM, które zakończyły zawody na trzecim miejscu.

Do turnieju pucharowego za sezon 2009/10 zgłosiły się tylko trzy zespoły - Polonia Bytom, Białe Jastrzębie i KTH KM. Zawody w Jastrzębiu ustaliły kolejność drużyn. Puchar wywalczyły aktualne mistrzynie Polski z Bytomia, drugie miejsce przypadło drużynie gospodarzy, trzecie zajęły dziewczęta KTH KM, które po rocznej przerwie wracają na ligowe lodowiska.

W pierwszym meczu kryniczanki uległy Białym Jastrzębiom 4-11, ale początek spotkania był chyba dla wszystkich zaskoczeniem. Po pierwszej tercji KaTeHetki prowadziły 3-1, dopiero dwie kolejne tercje dały rywalkom znaczną przewagę.

To był pierwszy oficjalny mecz dziewcząt KTH po rocznej przerwie. Po raz pierwszy krynickiej bramki broniła młodziutka Julia Pawlik, po raz pierwszy w swojej karierze na listę strzelców wpisały się Daniela Szeląg i Kinga Sosnowska. Dwie pozostałe bramki zdobyły Anna Rosiek i Agnieszka Pióro.

Drugi mecz, z Polonią Bytom, zakończył się przed czasem przy stanie 8-0 dla przeciwniczek. Pięć minut przed końcem drugiej tercji krynicka golkiperka doznała kontuzji, która uniemożliwiła jej dalszą grę, a brak zastępcy skutkował zakończeniem meczu.

- Dzięki pomocy dyrekcji MOSiR mogliśmy wziąć udział w tym turnieju, za co razem z dziewczętami dziękujemy - powiedział trener drużyny Janusz Pióro. - Dziewczyny sprawdziły się. Bardzo dobra postawa młodziutkiej bramkarki Julki Pawlik, która po raz pierwszy stanęła między słupkami w meczu drużyny kobiet, bardzo nam pomogła. Medale przyniosły wiele radości i ogromną satysfakcję, ale turniej zakończyliśmy pechowo, bramkarka doznała urazu, który nie pozwolił na dokończenie drugiego spotkania. W sobotę mamy pierwszy ligowy mecz, wszystko wskazuje na to, że rozegramy go już w pełnym składzie - dodał szkoleniowiec krynickiego zespołu kobiet.

Brązowe medale w rozgrywkach Pucharu Polski to drugie wyróżnienie w historii istniejącego od 2004 r. zespołu dziewcząt, wcześniej, w 2007 r. katehetki zajęły drugie miejsce w Małopolsce.

W najbliższą sobotę, 18 września, podopieczne Janusza Pióro zainaugurują ligowy sezon. Na krynickim lodowisku podejmować będą wicemistrzynie Polski, hokeistki Naprzodu Janów. Mecz o godz. 14:00.

12.09.2010
Białe Jastrzębie - KTH KM 11 - 4 (1-3,5-0,5-1)
dla KTH: 0-1 Szeląg - Szewczyk (07:14), 0-2 Sosnowska - Rosiek (07:41), 1-3 Rosiek (17:24), 8-4 Pióro - Cygan (47:08)
kary: Jastrzębie 14 min. - KTH 10 min.