Serwis Internetowy Miło¶ników Krynickiego Towarzystwa Hokejowego

2023/2024

25.01.2025
Nieszczęsna trzecia tercja

Zaskoczyli żacy starsi UKS KTH wicelidera z Krakowa w ostatniej ligowej konfrontacji, celne uderzenia pozwoliły katehetom do połowy spotkania osi±gn±ć dwubramkowe prowadzenie, ale riposta gospodarzy była równie zaskakuj±ca i skuteczna, szczególnie w ostatniej fazie meczu, i sprawiła, ze kryniczanie wyjechali z Grodu Kraka bez punktowych zdobyczy.

UKS KTH Rywalizację zespołów w pierwszych dwudziestu minutach podsumował tylko jeden gol, szczę¶liwie zdobyty dla mineralnych przez Krzysztofa Potoka. Na starcie drugiej odsłony miejscowi wyrównali na krótko, po czym Mateusz Kipiel dał ponowne prowadzenie UKS KTH. W połowie meczu ten sam zawodnik powiększył przewagę, ale miejscowi błyskawicznie skrócili dystans, by równie szybko stracić kolejnego gola, po raz drugi za spraw± młodszego z braci Potok. Tej przewagi nie zdołali jednak kateheci utrzymać, jeszcze przed końcem drugiej tercji miejscowi wyrównali, a po przerwie, w decyduj±cym starciu, bardzo mocno odgryĽli się za wcze¶niejsze niepowodzenia aplikuj±c uzdrowiskowej drużynie aż pięć celnych trafień i ostatecznie punkty pozostały pod Wawelem.

A w najbliższ± sobotę w krynickiej hali żacy starsi UKS KTH podejmować będ± rówie¶ników z Nowego Targu. W dotychczasowych dwóch starciach gór± byli kateheci. Pocz±tek meczu o godz. 11:00.

MKS Cracovia Kraków:
Michał Hansbach, od 31:30 Kyrylo Honchar – Mikołaj Barcik, Marek Magirowski (2); Miłosz Wojas, Filip Konarski, Bartłomiej Kapica – Feliks Muzyka (2), Yaramir Shumski; Bartosz ¦lusarek (2), Wiktor Kudasik, Szymon Jarosz – Igor Gruszewski, Franciszek Maciaszek; Filip Mróz, Olaf Pietrzyk, Karol Bejnarowicz – trener Marcin Cie¶lak

UKS KTH Krynica-Zdrój:
Jakub Kruczek, od 31:30 Karol Nosal – Ksawery Baut; Kacper Bizoń, Adrian Fiedor – Tomas Petrisak (2), Antoni Smetana; Denys Bondarchuk, Mateusz Kipiel (2) – Jakub Wietecha; Franciszek Zieja – Krzysztof Potok (2) – trener Adrian Chabior