KS KTH - 2009/10 - wiadomości

14.02.2010
PO: KS KTH - MMKS N.Targ 9 - 2

Hokeiści KS KTH po raz drugi pokonali nowotarską młodzież i zakończyli rywalizację w I rundzie play off. Dwa zwycięstwa zapewniły katehetom awans do półfinału. Niedzielny mecz zakończył się wynikiem 9-2 dla gospodarzy.

Do drugiego meczu zespoły przystąpiły w nieco zmienionych składach. W KTH Petr Valušiak zagrał w pierwszej formacji, do drugiego ataku powrócił Marcin Zabawa, a Tomasz Cieślicki zasilił czwartą piątkę. W MMKS tylko w miejsce Szymona Wróbla wszedł Władysław Bryniczka. Tym razem kryniczanie rozpoczęli mecz zdecydowanie, od pierwszych minut narzucając swój styl gry i na efekty nie trzeba było długo czekać. W drugiej minucie, podczas gry drużyny gości w osłabieniu, wynik otworzył Dawid Bulanda, któremu precyzyjnie gumę nagrał wprost ze wznowienia młodszy brat Tomasz. Podobnych akcji i okazji w całej tercji było po stronie gospodarzy mnóstwo, co było miłą odmianą po niemrawym, szczególnie w pierwszej części, spotkaniu dzień wcześniej. Sporo do zawdzięczenia mają swojemu golkiperowi hokeiści z Nowego Targu, Bartłomiej Niesłuchowski mocno się nagimnastykował aby krążek do siatki nie mógł trafić. Przed pierwszą przerwą skapitulował jeszcze tylko raz, kiedy po kilku podaniach w strefie szarotek Mateusz Dubel zagrał na środek, a tam, podobnie jak w sobotę, dojechał Grzegorz Horowski i nie zmarnował okazji. Jeszcze w ostatnich sekundach przewagę mógł powiększyć Petr Valušiak, ale w sytuacji sam na sam lepszy okazał się nowotarski bramkarz.

Druga odsłona potwierdziła przewagę katehetów, którzy trzykrotnie w tej części spotkania zmusili Bartłomieja Niesłuchowskiego do kapitulacji. Drugi raz na listę strzelców wpisał się Dawid Bulanda, minutę po nim Karel Horný, a na 5-0 podniósł Marcin Zabawa. Nowotarska młodzież wyśmienitą okazję do zmiany wyniku miała w 24 minucie meczu, kiedy to krynicki obrońca wybił krążek zza bramki Daniela Kachniarza wprost na kija zawodnika MMKS, który wrzucił gumę pod bramkę, ale stojący przy prawym słupku Bartłomiej Neupauer nie trafił do siatki. Jeszcze w końcówce tej odsłony, podczas wykluczeń dla krynickich graczy goście zagrali nieco śmielej, ale bez efektów bramkowych.

Za to ostatnią tercję górale rozpoczęli od celnego trafienia, wykorzystując karę Petra Valušiaka, Marek Puławski pokonał Adama Kubalskiego, który w połowie meczu zmienił między słupkami Daniela Kachniarza. Riposta była niemal natychmiastowa i w krótkim odstępie czasu ponownie gole zdobyli Karel Horný i Grzegorz Horowski. Ładne widowisko w 49 minucie gry zepsuły kary nakładane na graczy obydwu drużyn przez arbitra głównego, który chyba nieco się pogubił. Od początku meczu sprawiedliwemu udało się zagwizdać w kilka sytuacjach, gdzie przewinieniem było raczej... samo odgwizdanie przewinienia, co nie powinno przytrafiać się sędziemu z wysokiej pozycji w rankingu. Takie reakcje bardziej rozdrażniały zawodników niż uspokajały grę. Dziewięć minut przed końcem spotkania drugą bramkę dla przyjezdnych zdobył Kacper Kos, karcąc już zbyt pewnych siebie katehetów. Miejscowi raz jeszcze przejęli inicjatywę i w efekcie za sprawą Karela Hornego i Petra Valušiaka powiększyli przewagę o kolejne dwa gole. Przy ostatniej bramce kryniccy hokeiści rozgrywali zamek w tercji nowotarżan w ich liczebnym osłabieniu, mając na lodzie sześciu graczy z pola, chwilę wcześniej szkoleniowiec uzdrowiskowej drużyny wycofał bramkarza wykorzystując sytuację do przećwiczenia stałego elementu gry.

Druga wygrana (z racji bonusu) zapewniła już hokeistom KS KTH udział w półfinale. Kryniczanie zmierzą się w nim ze zwycięzcą pary Nesta Toruń - Sielec Sosnowiec. W tej rywalizacji torunianie mają na swoim koncie dwa zwycięstwa i do kompletu brakuje im jeszcze tylko jednego (w tej parze nie było bonusów). Pierwsze mecze II rundy play off 27 i 28 lutego.

14.02.2010
KS KTH - MMKS N.Targ 9 - 2 (2-0,3-0,4-2) [PO 2-0]
    1 - 0 01:50 D.Bulanda - T.Bulanda (+1, Marek)
    2 - 0 16:30 Horowski - Zabawa - M.Dubel
    3 - 0 27:32 D.Bulanda - Piksa - T.Bulanda (+1, Bryniczka)
    4 - 0 28:53 Horný - M.Dubel - Kramný
    5 - 0 35:50 Zabawa - Horowski - M.Dubel
    5 - 1 40:48 Puławski - Nenko (+1, Valušiak)
    6 - 1 42:15 Horný - Valušiak - Chabior
    7 - 1 46:09 Horowski - M.Dubel
    7 - 2 50:58 Kos - Puławski (+1, Ščibran)
    8 - 2 56:52 Horný - Chabior (+1, Szumal)
    9 - 2 59:44 Valušiak - Horný - Kramný (6/4)

kary: KTH 30 min. (10 min. D.Dubel atak na głowę) - MMKS 43 min (25 Ł.Szumal KM)
strzały na bramkę: KTH 61 - MMKS 23
sędziowali: M.Pachucki oraz M.Młynarski i J.Ryniak
widzów: 200

Kachniarz, od 30:50 Kubalski - Kramný (4), D.Kruczek, Horný (2), Chabior, Valušiak (2) - Ščibran (2), Pach, Horowski (4), M.Dubel, Zabawa - Tyczyński, Piksa (2), Rajski, T.Bulanda, D.Bulanda (2) - Żołnierczyk, D.Dubel (2+10), Cieślicki (Dudzik, Pociecha n/g) - treber J.Doboš