KS KTH - 2009/10 - wiadomości

27.02.2010
PO2: TKH Toruń - KS KTH 4 - 7

Udanie zainaugurowali kryniczanie drugą rundę zmagań play off, w pierwszym meczu w Toruniu pokonali miejscową Nestę 7-4. Wygrana to godny gest dla uczczenia sześćdziesiątej rocznicy zdobycia przez KTH tytułu mistrzów Polski.

aktualizacja 01.03.2010
Spotkanie niezbyt pomyślnie rozpoczęło się dla katehetów, pierwsze przewinienie, pierwsza kara i pierwszy gol dla gospodarzy po strzale Jarosława Dołęgi. Szczęśliwie kilka minut później Adrian Chabior odrabia stratę doznaną przez KTH po jego przewinieniu. Miejscowi jednak bardzo szybko ponownie wychodzą na prowadzenie, a Daniela Kachniarza pokonuje Arkadiusz Marmurowicz, któremu asystował świeży nabytek toruńskiego zespołu, pozyskany tuż przed meczami drugiej rundy play off, Martin Bouz. W połowie tercji na listę strzelców wpisuje się Karel Horný i dwubramkowy remis utrzymuje się do pierwszej przerwy.

Drugą odsłonę rozpoczynają kryniczanie od bramki Macieja Rajskiego, goście uzyskują prowadzenie, które w połowie meczu powiększą o kolejne trzy gole, wszystkie zdobyte w ciągu trzech minut i podczas gry z przewagą dwóch hokeistów. Do bramki rywali dwukrotnie trafia Tomas Kramný i jeden raz Mateusz Dubel. Tak długie osłabienie gospodarzy to konsekwencja odsyłania, aż siedmiokrotnie od 26 do 32 minuty, przez sędziów na ławkę kar zawodników Nesty. Do końca drugiej odsłony wynik nie uległ zmianie.

W ostatniej tercji gospodarze jeszcze dwukrotnie pokonali krynickiego golkipera, gole zapisali na swoim koncie Jarosław Dołęga i Zoltan Kubat, a kateheci odpowiedzieli celnym trafieniem Grzegorza Horowskiego. Mecz zakończył się wygraną podopiecznych Josefa Doboša 7-4, czym kateheci wyrównali szanse w konfrontacji, teraz obydwu zespołom potrzeba dwóch zwycięstw by rywalizację rozstrzygnąć na swoją korzyść.

Drugi mecz w niedzielę, również w Toruniu, początek o godz. 17:00, a kolejny za tydzień, 6 marca na krynickim lodowisku.