KS KTH - 2009/10 - wiadomości

28.02.2010
PO2: TKH Toruń - KS KTH 4 - 2 [PO1-1]

Drugie spotkanie II Rundy play off pomiędzy toruńską Nestą a KS KTH zakończyło się zwycięstwem gospodarzy 4 - 2. Kary, które dzień wcześniej dały kryniczanom przewagę, w niedzielę przyczyniły się do ich porażki.

aktualizacja 01.03.2010
I tym razem spotkanie rozpoczęło się nie po myśli katehetów, co prawda w piątej minucie goście bliscy byli uzyskania prowadzenia, ale arbiter główny po analizie zapisu wideo nie potwierdził trafienia. Obustronne akcje i strzały na bramkę nie odnosiły skutku aż do 12 minuty meczu, kiedy Jacek Dzięgiel strzałem po lodzie pokonał Daniela Kachniarza, a tuż przed przerwą kryniczanie stracili kolejnego gola grając w liczebnej przewadze. Błąd krynickiego obrońcy wykorzystał Bartłomiej Bomba.

Pierwsze minuty drugiej odsłony przyniosły kryniczanom kontaktową bramkę, Bartosz Stepokura nie zamknął na czas piątej dziury, co precyzyjnie wykorzystał Karel Horný, ale riposta gospodarzy była niemal natychmiastowa. Liczebną przewagę toruńskiego zespołu na celne trafienie zamienił Bartłomiej Talaga. W podobnej sytuacji dobrze zagrał także Karel Horný i ponownie wpisał się na listę strzelców zmniejszając przewagę Torunia.

Trzecia tercja rozpoczęła się przy stanie 3-2 dla miejscowych. I znów pierwszoplanowe role odgrywali obydwaj bramkarze skutecznie interweniując. Do czasu. W 47 minucie gry kryniczanie kolejny raz grali w osłabieniu, a gospodarze za sprawą Zoltana Kubata powiększyli przewagę. Mimo wielu oddanych strzałów na bramkę Bartosza Stepokury nie udało się katehetom odrobić strat. Cztery minuty przed końcowym gwizdkiem guma raz jeszcze wpadła do bramki rywali, ale sędzia nie uznał gola, ponieważ krążek minął linię po gwizdku. Drugie starcie dla toruńskich hokeistów.

Kryniczanie w Toruniu wykonali minimum, teraz obydwa zespoły mają po jednej wygranej na koncie, a rywalizację rozstrzygać będą mecze na krynickim lodowisku.