SEZON 2016/2017
informacje 2016/17

10.12.2016
W rewanżu z Martinem bez punktów

Po raz drugi w bieżącym sezonie krynickie hokeistki w rozgrywkach Słowackiej Ekstraligi Kobiet zmierzyły się z zespołem MHK Martin. Tym razem nie udało się odebrać punktów słowackiej drużynie, uzdrowiskowy team uległ rywalkom 1-3.

Od trzech tygodni, ze względu na wybory Miss Polski i Supranational, które odbyły się w krynickiej hali widowiskowo-sportowej, zajęcia na lodowej tafli nie były możliwe, KTHetki pojechały więc na Słowację bez treningowego przygotowania. Rozegrały jednak wyrównany mecz, walcząc o utrzymanie czwartej lokaty.

Niefortunnie już w drugiej minucie spotkania mineralne straciły pierwszą bramkę grając w liczebnym osłabieniu. Gospodynie poszły za ciosem i chwilę później prowadziły już dwoma punktami. Jeszcze w tej samej tercji Dominika Sopata zdobyła kontaktowego gola i do drugiej części pojedynku zespoły przystąpiły przy stanie 2-1 dla Martina. Mocno kryniczanki pracowały nad odrobieniem strat, ale oddane w tej tercji jedenaście strzałów nie znalazło drogi do siatki rywalek. Nie pomogły też dwa okresy przewag. Po czterdziestu minutach meczu wynik nie uległ zmianie, bo i hokeistki Martina zawiodła skuteczność. Losy konfrontacji rozstrzygnęła trzecia tercja. Wynik ostatecznie, w 54 minucie, ustaliło trzecie celne trafienie Martina.

Przegrana z zespołem sąsiadującym bezpośrednio w ligowym zestawieniu skutkowała utratą czwartej pozycji na rzecz sobotniego rywala, szansy na jej odzyskanie kryniczanki szukać muszą w pięciu meczach pozostałych do zakończenia sezonu zasadniczego. Najbliższy w niedzielę 11 grudnia. Pod znakiem zapytania stoi udzial w nim Danieli Szeląg, która w sobotę doznała kontuzji. Niedzielna konfrontacja będzie ostatnim ligowym spotkaniem MKHL w 2016 roku.