SEZON 2016/2017
informacje 2016/17

20.02.2017
MKHL poza czwórką

Dwa mecze na lodowisku w Martinie rozstrzygnęły ćwierćfinałową potyczkę MKHL KTH z miejscową drużyną w rozgrywkach Słowackiej Ekstraligi Kobiet. Obydwa spotkania wygrały rywalki i awansowały do półfinałów.

Drużyna spod Góry Parkowej po rundzie zasadniczej uplasowała się na piątym miejscu w ligowej tabeli, MHK Martin na czwartej pozycji, dlatego zgodnie z regulaminem rozgrywek pierwsze dwa mecze ćwierćfinału odbyły się na lodowisku słowackiego zespołu. W sobotnim pojedynku kryniczanki zagrały dwiema formacjami, gospodynie dysponowały dłuższą ławką zawodniczek, co dodatkowo, obok atutu własnego lodowiska, wzmacniało ich pozycję w konfrontacji. Po pierwszej tercji mineralne przegrywały jedną bramką, po czterdziestu minutach gry dwiema, a rywalki na krynicką bramkę oddały ponad trzydzieści celnych strzałów. Znacznie mniej pracy miała golkiperka Martina. Dwie bramkowe zdobycze gospodyń w połowie trzeciej odsłony przesądziły o losach konfrontacji, a wynik ostatecznie na 1-4, dwie minuty przed ostatnim gwizdkiem, honorowym trafieniem dla MKHL ustaliła niespełna piętnastoletnia Zuzanna Baran.

Z honorowym golem zakończyła się również druga konfrontacja. KTHetki, choć w poszerzonym składzie uzupełnionym jeszcze trzema hokeistkami, i nastawieniem na udany rewanż, nie zdołały nawiązać strzeleckiej rywalizacji, w której przeciwniczki uzyskały osiem celnych trafień. Swoją rolę miały tutaj popełniane wykroczenia i wykluczenia z gry, skutkujące czterema bramkowymi stratami. Gola dla krynickiej drużyny zdobyła w 53 minucie spotkania Dominika Sopata.

W ćwierćfinale rywalizacja toczy się do dwóch zwycięstw. We wszystkich czterech konfrontacjach słowackiej ekstraligi kobiet odbywających się w miniony weekend zakończyła się po dwóch rozegranych meczach. W półfinałach obok rywalek mineralnych walczyć będą jeszcze Popradzkie Liski, Šarišanka Prešov i Osy Spišská Nová Ves.

19.02.2017
MHK Martin - MKHL KTH Krynica 8 - 1(4-0,2-0,2-1)
    1 - 0 08:16 Rumanová - Kapustová (+2)
    2 - 0 08:30 Záborská - Kapustová , Rumanová (+1)
    3 - 0 15:07 Rumanová
    4 - 0 15:45 Fedorová - Rumanová, B.Gauríková
    5 - 0 21:10 Rumanová
    6 - 0 23:30 Z.Gauriková - Kapustová (+1)

MHK Martin:
Zuziaková - Hrnčiarová (2), Kolenčíková; Rumanová, B.Gauríková, Fedorová - Cagáňová (4), Mendrejová; Schredlová, Záborská, Kapustová (2) - Brosková, Petrášová (2); Lodňanová, Horáková, Fundáreková - Ďurďáková, Z. Gauriková

MKHL KTH Krynica-Zdrój (2):
Mizera - Kierc, Gogoc (2); Baran (4), Pióro, D.Sopata - Cygan (2), Mytnik (2); Wrona, A.Sopata (4+10), Hajduk - Pasiut, Król; Górczyk

18.02.2017
MHK Martin - MKHL KTH Krynica 4 - 1(1-0,1-0,2-1)

MHK Martin (2):
Zuziaková - Hrnčiarová, Kolenčíková; Rumanová, B.Gauríková, Fedorová - Cagáňová (2), Mendrejová; Schredlová (2), Záborská, Kapustová - Brosková, Petrášová; Ďurďáková, Horáková (2+10), Fundáreková (2) - Lodňanová, Z. Gauriková

MKHL KTH Krynica-Zdrój:
Mizera - Cygan, Mytnik (8); Wrona (2), Pióro, D.Sopata (2) - Pasiut (2), Król; Baran, Górczyk, Hajduk

piętnastoletnia Zuzanna Baran w meczu z Martinem zdobyła swojego drugiego gola w sezonie