SEZON 2016/2017
informacje 2016/17

20.03.2017
2 Liga: Kluczowe przewagi

W swoim przedostatnim meczu rundy zasadniczej drugoligowy zespół 1928 KTH pokonał drużynę Sigmy Katowice 4-3, wyciągając wynik od trzybramkowej straty. Kolosalne znaczenie miała w tej potyczce sztuka gry w liczebnych przewagach, którą bieglej operowali gospodarze.

Twardo zagrały zespoły z czołówki ligowej tabeli, katowiczanie zabiegali o punkty umożliwiające utrzymanie trzeciej lokaty, miejscowi, choć pewni drugiego miejsca, o honor wicelidera. W pierwszej części pojedynku większą determinacją wykazała się drużyna gości i potwierdziła to dwiema zdobytymi bramkami. Kryniczanie, po ostrej wymianie zdań w swoim boksie podczas pierwszej przerwy, w drugiej tercji bardziej zdecydowanie ruszyli do odrabiania już trzybramkowej straty. Pierwszego gola zdobyli przy równych siłach na lodowej tafli, kolejne dwa wykorzystując liczebne osłabienia rywali. Wykluczenia okazały się kluczowymi fragmentami pojedynku. Choć po obydwu stronach podobnych sytuacji przytrafiło się w niemal równej mierze, to skuteczniej potrafili wykorzystać je miejscowi. Równy wynik utrzymywał się przez kolejno upływające minuty trzeciej odsłony, a czym bliżej było jej końca, tym pewnikiem stawało się, że z wygranej ucieszy się ten, kto pierwszy przełamie impas. Szczęście uśmiechnęło się do KTHetów, którzy w 56 minucie raz jeszcze wykorzystali podwójną przewagę zdobywając decydującego gola.

Za tydzień ostatni mecz 1928 KTH. Kryniczanie podejmować będą drużynę Wolves Tychy.