SEZON 2016/2017
informacje 2016/17

26.03.2017
Krokosz ustrzelił półfinał

Trudno nie docenić atutu własnego lodowiska, kiedy po wyjazdowej porażce przed własną publiką odnosi się dwa zwycięstwa zapewniające awans. W niedzielę Academy 1928 KTH po raz drugi pokonało drużynę Diplomats Pressburg i zagra w półfinale EUHL.

Otwarcie trzeciej, decydującej konfrontacji należało do gości. W 7 minucie gry Dyplomaci przysłowiowym rzutem na taśmę wykorzystali liczebną przewagę zdobywając gola sekundę przed końcem wykluczenia. Jeszcze w tej samej tercji przyjezdni mogli powiększyć dystans, ale nie potrafili zamienić na gola rzutu karnego. Kto nie zdobywa, ten traci. Tuż po przerwie, podczas wykluczenia w szeregach Pressburga, wyrównującą bramkę dla Academy zdobył Krzysztof Dudkiewicz odpłacając rywalom pięknym za nadobne, a na szybką ripostę bratysławskiego teamu uzdrowiskowy team odpowiedział aż trzema celnymi trafieniami, na listę strzelców wpisali się kolejno Evgeny Smirnov, Andrei Yuzlenko i Valery Polinin. W tej części meczu hokeiści Diplomats nie mieli sposobu na zwarte szyki gospodarzy, nawet podczas czterominutowego okresu gry Academy w liczebnym osłabieniu. Po dwóch tercjach dwubramkowa przewaga była po stronie 1928 KTH, jednak podopieczni Andreja Parfenova nie zdołali jej długo utrzymać. W 44 minucie Słowacy po strzale Cyrila Holesa uzyskali kontaktowego gola, a w połowie tercji Antona Beka pokonał Erik Ernst wyrównując wynik. Kolejny raz mecz powrócił do punktu wyjścia, ale w tak dynamicznym pojedynku i remis nie mógł długo się utrzymać. Pięć minut przed końcem podstawowego czasu gry krążek trafia do bratysławskiej siatki, a egzekutorem był Sławomir Krokosz, który wraz z ostatnim gwizdkiem stał się bohaterem tego pojedynku. Piąty gol zapewnił Academy drugie zwycięstwo i udział w półfinale EUHL.

Rywalem krynickiej drużyny będą studenci praskiego Uniwersytetu Karola. Pierwszy mecz na lodowisku UK Praha. W drugiej parze zmierzą się Academics Pilsen z UMB Hockey Team Banska Bystrica.

25.03.2017 - EUHL
Academy 1928 KTH - Diplomats Pressburg 5 - 4 (0-1,4-1,1-2)
    0 - 1 06:39 Cani - Kucera, Soltis (+1)
    1 - 1 24:01 Dudkiewicz (+1)
    1 - 2 25:19 Winkler - Mucha, Kraus
    2 - 2 27:06 Smirnov - Alimov, Galushka (+1)
    3 - 2 28:26 Yuzlenko - D.Zabawa
    4 - 2 33:16 Polinin - Pomortsev, Yuzlenko
    4 - 3 43:17 Holes - Zvara, Brincko
    4 - 4 50:21 Ernst - Holes
    5 - 4 54:53 Krokosz - Polinin

kary: Academy 14 min. - Diplomats 31 min.
sędziowali: P.Jonak (SVK) i T.Radzik oraz S.Strózik i J.Syniawa

Academy 1928 KTH (2):
Bek (Sizov n/g) - Muratov, Galushka; Smirnov, Dudkiewicz (6), Alimov - Chikida, Latiuk; Yuzlenko, Polinin (4), Bashirov - Pomortsev, Krokosz; Sokolovskiy, Grebla - Dudzik, Alferov; Egorov (2), D.Zabawa - trener A.Parfenov

Diplomats Pressburg:
Pravda, od 28:26 Mega - Mučka; Kraus, Mucha, Čáni - Loydl, Beliansky; Zvara, Holeš (2), Winkler - Brincko, Just (5+20); Šoltís - Kucera (2), Rutkovský (2); Podgorski, Ernst - trener R.Varga