SEZON 2016/2017
informacje 2016/17

02.10.2016
Trzeci na plus

Do dwóch wygranych spotkań sparingowych z zespołem Dębicy, w niedzielne przedpołudnie "akademicy" z uzdrowiska dołożyli kolejne przedsezonowe zwycięstwo, w towarzyskim meczu na krynickim lodowisku wysoko pokonali drużynę preszowskiego uniwersytetu Unipo Warriors.

Od pierwszego gwizdka obydwie strony mocno atakowały, trzeszczały bandy i kości, trochę więcej pracy mieli sędziowie i bramkarze. Dwa gole w pierwszej tercji akademicy zaaplikowali rywalom podczas gry w liczebnej przewadze, po jednej bramce w osłabieniu i przy równych stanach osobowych. Słowacy w odpowiedzi dwukrotnie zmusili do kapitulacji golkipera krynickiego teamu.

Po przerwie gospodarze zwiększyli dystans kolejnymi celnymi trafieniami, ale i rywale dwukrotnie cieszyli się ze zmiany wyniku. Trafiał Kristian Horvat, który w tym spotkaniu zaliczył hat-tricka. Nie mniej po czterdziestu minutach meczu hokeiści 1928 KTH utrzymywali trzypunktową przewagę.

Ostatnia odsłona należała już tylko do podopiecznych Andreja Parfenova, którzy w udanych akcjach jeszcze czterokrotnie umieszczali krążek w siatce preszowskiej bramki, zamykając rywalizację wynikiem 11-4.

W krynickim zespole punktowało dziesięciu graczy, najaktywniejszymi okazali się Valery Polinin, który skompletował trzy gole i jedną asystę oraz Andrej Yuzlenko z trzema podaniami i jednym golem na koncie. Przy jednym celnym trafieniu asystę zaliczył wychowanek KTH Krzysztof Kozak.

Rewanżowe spotkanie zespołów w najbliższy wtorek w Preszowie.
Dla przypomnienia obydwa zespoły rywalizować będą w rozgrywkach EUHL.

02.10.2016
Academy 1928 KTH - Unipo Warriors Presov 11 - 4 (4-2,3-2,4-0)
    1 - 0 02:58 Bashiroy - Yuzlenko, Polinin (+1)
    11 - 4 54:33 Polinin - Bashiroy

kary: 1928 KTH 12 min. - Warriors 12 min.
sędziowali: S.Strózik oraz T.Wilk i J.Syniawa

Academy 1928 KTH:
Bek Anton, od 29:32 Sizov Anatoly - Yuzlenko Andrej (2), Chikida Dmitry; Bashiroy Ruslan (2), Pestikov Stanislav (4), Polinin Valery - Muratov Roman (2), Galushka Denis; Kozak Krzysztof (2), Smirnov Evgeny, Dutkiewicz Krzysztof - Latiuk Danilo, Lomaev Roman; Pomortsev Yaroslav, Sokolovsky Georgi, Vorobev Pavel - trener Parfenov Andrej

Unipo Warriors Presov (2):
Spodniak Sergus, od 40:00 Blanda Tomas - Mistrik Jakub (2); Vinc Marek, Gabrys Rudolf (4) - Hrusovsky Matej (2), Choma Matej; Stofaniak Jozef, Horvat Kristian, Pala Domonik (2) - Konecny Roman, Starovic David; Jesensky Martin, Billy Jozef, Duracinsky Marek