SEZON 2016/2017
informacje 2016/17

02.10.2016
MKHL kontra Jurčová

Nie sprawiły kryniczanki swojej bramkarce urodzinowego prezentu na lodowej tafli, w niedzielnym starciu z wicemistrzyniami Słowacji uległy rywalkom 2-10.

Pierwszą bramkę gospodynie straciły już w 10 sekundzie meczu, szybko jednak odgryzły się rywalkom wyrównując wynik podczas gry w osłabieniu. Kolejne trafienie w bieżącym sezonie zapisała na swoje konto Ania Sopata. Przed końcem pierwszej tercji przyjezdne ponownie wyszły na prowadzenie wykorzystując zmniejszony przez nałożoną karę stan liczebny KTHetek. Przebieg gry i ciasny wynik pierwszej tercji mogły sugerować, że miejscowe w tych zawodach postawią się wicemistrzyniom, jednak faworytki w kolejnych minutach rywalizacji nie pozostawiły złudzeń.

Sporym ciosem dla mineralnych w drugiej odsłonie była gra pierwszego ataku Sarišanki, który w okresie pięciu minut uzyskał cztery gole. Wszystkie zapisała na swoje konto aktualnie najskuteczniejsza zawodniczka w lidze Petra Jurčová. Lewoskrzydłowa preszowskiego teamu miała w niedzielne popołudnie mocny ciąg na krynicką bramkę. Łącznie uczestniczyła przy ośmiu zdobyczach swojego zespołu, zaliczając sama sześć trafień i dwie asysty.

Ostatecznie, po kolejnych czterech stratach w ostatnich dwudziestu minutach spotkania i golu Danieli Szeląg, konfrontacja zakończyła się wygraną drużyny gości 10-2.

Za tydzień mineralne pojadą do Spisskiej Nowej Wsi. Będzie to ostatni mecz fazy grupowej sezonu zasadniczego. W Grupie B po pięciu meczach MKHL zajmuje drugą pozycję z 8 punktami na koncie. Prowadzi Sarišanka (15 pkt.), na trzecim miejscu spisskie Osy (4 pkt.), a tabelę bez punktowego dorobku zamyka Ice Dream.