SEZON 2019/2020

2019/2020

01.03.2020
2 Liga: do finału z drugiego miejsca

Mecz na szczycie Grupy Południowej 2 Ligi PZHL dla oświęcimian. Hokeiści Infinitas KH KTH w zawodach rozegranych na krynickim lodowisku ulegli rywalom z Miasta Pokoju 7-9 i do turnieju finałowego przystąpią z drugiego miejsca w grupie.

2Liga Spotkanie drużyn z Krynicy-Zdroju i Oświęcimia było praktycznie ostatnim w sezonie zasadniczym uczestników Grupy Południowej i zadecydować miało, który z zespołów zostanie liderem dywizji. Obiecująco rozpoczęli gospodarze przystępujący do konfrontacji szerokim składem w sile trzech formacji już piętnaście sekund od pierwszego gwizdka obejmując prowadzenie, a następnie podnosząc na 2-0. Jednak w późniejszych minutach gry trudno już było nawiązać do tej początkowej obietnicy. Przyjezdni bowiem podjęli wyzwanie i dość szybko odrobili straty, a tercję zakończyli jednobramkowym prowadzeniem. Inicjatywę dzierżyli również w następnej odsłonie powiększając co rusz przewagę, a na każdą próbą zmniejszenia dystansu podejmowaną przez mineralnych odpowiadali kolejnymi trafieniami uzyskując po czterdziestu minutach meczu wynik 7-4. Ostatnią część spotkania bardziej zdecydowanie rozpoczęli kateheci, a prowadzenie gry w strefie rywali i nękanie golkipera gości poskutkowało dwoma szybkimi zdobyczami. Gdyby podtrzymali ten trend były spore szanse na wyrównanie, ale oświęcimianie przerwali ofensywę skuteczną ripostą, a chwilę później jeszcze liczebną przewagę zamienili na kolejną bramkę ponownie odchodząc mineralnym na trzy oczka. Celne trafienie miejscowych na dwie minuty przed końcową syreną było ostatnim strzeleckim akordem tego pojedynku, nie mającym jednak wpływu na końcowe rozstrzygnięcie zamykające się wynikiem 9-7 dla gości.

Dorobek bramkowy Infinitas w tych zawodach wzbogacili Dawid Tomasiak (x2), Tomasz Cieślicki, Maciej Gągol, Maciej Gosztyła, Krzysztof Kozak oraz rozgrywający pierwszy mecz w barwach krynickiego klubu (wcześniej wypożyczony do Naprzodu Janów) Michał Rybak. U rywali na listę strzelców wpisali się dwukrotnie Artur Budzowski, Bartłomiej Szpakowski i Szymon Żmuda, a pozostałe gole zdobywali Wojciech Stachura, Seweryn Krompiec i Łukasz Ziober.

Oświęcimianie posiedli patent na zdobywanie miana lidera sezonu zasadniczego, już po raz czwarty z rzędu wywalczyli tytuł najlepszego zespołu Grupy Południowej. Finał 2 Ligi PZHL zaplanowano na 21-22 marca w Krynicy-Zdroju, a do turnieju wieńczącego sezon 2019/2020 z dywizji południowej kwalifikują się cztery zespoły. Organizatorem zawodów jest Infinitas KH KTH.

29.02.2020 - 2 Liga
Infinitas KH KTH - Hockey Team Oświęcim 7 - 9 (2-3,2-4,3-2)
    1 - 0 00:15 Cieślicki Tomasz - Bulanda Dawid, Myjak Grzegorz
    2 - 0 07:04 Gągol Maciej - Gosztyła Maciej (+1)
    4 - 7 37:20 Żmuda Szymon - Budzowski Artur, Salamon Wojciech
    5 - 7 48:34 Tomasiak Dawid - Bulanda Dawid, Cieślicki Tomasz (+1)
    6 - 7 49:10 Rybak Michał - Bulanda Tomasz, Hraj Mateusz
    6 - 8 50:56 Szpakowski Bartłomiej - Żmuda Szymon
    6 - 9 57:34 Stachura Wojciech - Ziober Łukasz (+1)
    7 - 9 57:58 Tomasiak Dawid (-1)

kary: KH 8 min. - HT 12 min.
sędziowali: Tomasz Radzik i Sławomir Strózik

Infinitas KH KTH Krynica-Zdrój:
Pyka Łukasz, od 29:54 Nowak Piotr - Krok Adam, Hraj Mateusz; Bulanda Tomasz, Bulanda Dawid, Pawlik Karol - Myjak Grzegorz, Kruczek Dawid; Pach Piotr, Gągol Maciej - Gosztyła Maciej, Bryła Marek; Tomasiak Dawid, Cieślicki Tomasz, Rybak Michał - Kozak Krzysztof, Kruczek Dariusz - trenerzy Burnat Arkadiusz, Zygmunt Katarzyna