ZawszeKTH
SEZON 2019/2020

INFORMACJE
2019/2020


01.06.2019
KTH KM z absolutorium i nowym wyzwaniem

Ostatniego dnia maja odbyło się Walne Sprawozdawcze Zgromadzenie członków Krynickiego Towarzystwa Hokejowego Klubu Młodzieżowego. Zebrani bez zastrzeżeń skwitowali przedstawione sprawozdania oraz pracę zarządu, ale spotkanie zdominowała dyskusja dotycząca działalności klubu w najbliższej przyszłości.


KTHKM W Zgromadzeniu uczestniczyła stosunkowo niewielka liczba osób, uprawnieni do głosowania stanowili niespełna dwadzieścia procent zarejestrowanych członków stowarzyszenia. Sprawozdanie z działalności klubu przedstawił prezes Michał Jasnosz, a finansowe - z dodatnim bilansem - omówił wiceprezes Wojciech Różana. W imieniu Komisji Rewizyjnej o udzielenie absolutorium wnioskował Józef Talanda, członkowie stowarzyszenia bez zastrzeżeń i jednogłośnie przyjęli sprawozdania i skwitowali pracę Zarządu.

W trakcie obrad wiceprezes Różana poinformował o złożeniu dymisji przez dwie osoby dotychczas zasiadające we władzach stowarzyszenia - sekretarza Tomasza Kowalskiego oraz członka zarządu Roberta Tyczyńskiego.

Spotkanie zdominowały jednak rozmowy o najbliższej przyszłości klubu, w kontekście zawiązania się w Krynicy-Zdroju nowego stowarzyszenia mającego na celu - podobnie jak KTH KM - szkolenie hokejowego narybku, a co za tym, również ubieganie się o finansowe wsparcie z Urzędu Miejskiego. Założycielami nowego stowarzyszenia są rodzice, kilkoro obecnych było na Walnym Zgromadzeniu, dzieci szkolących się aktualnie w strukturach KTH KM. Z konwersacji pomiędzy zebranymi wynikało, iż u podstaw powołania nowego stowarzyszenia legło niezadowolenie części opiekunów z pracy władz klubu i niedostateczna komunikacja na linii zarząd-trenerzy-rodzice.

W obecnej chwili mamy dwa podmioty zamierzające działać w tym samym obszarze, obydwa przy wsparciu gminy i przedstawiciele obydwu spotkali się (w różnych terminach) z włodarzami miasta, by przekonywać do swoich racji. Z przekazywanych wzajemnie relacji można było odnieść wrażenie, iż obydwie strony otrzymały nieco inne informacje, stąd wspólna decyzja, by zainicjować jedno spotkanie z udziałem wszystkich zainteresowanych. Zabiegać mają o to sternicy KTH KM oraz przedstawiciele nowego stowarzyszenia.

Sprawa jest o tyle pilna i istotna, iż 31 maja upłynął termin zgłaszania drużyn do rozgrywek. KTH KM na podstawie członkostwa dzieci i młodzieży w swoich strukturach dokonało takiego zgłoszenia, jeśli jednak szkolenie miałby prowadzić nowy podmiot, musiałby on pozyskać zawodników (odpowiednie przepisy i procedury) oraz sprzęt.

Pewnym rozwiązaniem, przedstawionym podczas obrad, mogłoby być wstąpienie do Zarządu KTH KM przedstawicieli nowopowstałego stowarzyszenia i wspólną pracą zapewnienie podopiecznym na najbliższy sezon szkolenia oraz udziału w rozgrywkach ligowych. Wiceprezes Różana poinformował również, że członkostwo w Zarządzie zaproponowano także przedstawicielowi władz miasta.

6 czerwca odbędzie się spotkanie koordynatorów ośrodków hokejowych, podczas którego potwierdzane będą zgłoszenia i przedstawione zostaną propozycje rozgrywek dla poszczególnych kategorii wiekowych, czy do tego czasu możliwe będzie poukładanie spraw na własnym podwórku pokażą najbliższe dni.
(e2rds)
-= 1247 =-

  

KRYNICKIE TOWARZYSTWO HOKEJOWE
w historii KTH


zawiązane zostało
23 LISTOPADA 1928 r.

Mistrz Polski
- 1950 -

Wicemistrz Polski
- 1949, 1951, 1953, 1999 -

Brązowy Medal MP
- 1937, 1952, 1957, 2000 -
OLIMPIJCZYCY MISTRZOWIE i MEDALIŚCI MŚ i ME
REPREZENTANCI POLSKI
MISTRZOWIE i MEDALISCI
MISTRZOSTW POLSKI
DZIAŁACZE ZAWODNICY
2019   2018   2017   2016   2015   2014   2013   2012   2011   2010   2009   2008   2004   2003   [PZHL] [STATYSTYKI LIGOWE]
[CRACOVIA] [TYCHY] [POLONIA] [PODHALE] [JASTRZĘBIE] [UNIA] [KATOWICE] [GDAŃSK] [NAPRZÓD] [SMS]
[TORUŃ] [ZAGŁĘBIE] [DĘBICA] [MMKS] [STOCZNIOWIEC]
Copyright 1999-
ZawszeKTH
materiały oznaczone są własnością osób lub instytucji wskazanych w oznaczeniu, pozostałe należą do serwisu Zawsze KTH
kopiowanie, publikowanie i rozpowszechnianie w jakikolwiek sposób tylko za pisemną zgodą ich właścicieli