SEZON 2019/2020

2019/2020

05.10.2019
Żacy: skuteczna końcówka

Do trzech razy sztuka. Po dwóch przegranych pojedynkach swój trzeci ligowy mecz żacy starsi UKS KTH zakończyli z kompletem punktów, pokonując rówieśników z Oświęcimia 5-2.

Podobnie jak przed tygodniem w konfrontacji z Cracovią, tak i w meczu z Unitami początek meczu zdecydowanie pod dyktando katehetów, ale również bez oczekiwanych efektów. Mnóstwo akcji i okazji, dzięki którym gospodarze mogli prowadzić kilkoma punktami, jednak wciąż brakowało odpowiedniego wykończenia, a na dodatek, na finiszu tercji celne trafienie uzyskali rywale. Zadziałało chyba mobilizująco, bo błyskawiczna riposta dała wyrównanie na dwie sekundy przed przerwą.

Druga odsłona upłynęła według podobnego scenariusza, ale tym razem gol przyjezdnych nie doczekał się odpowiedzi i po czterdziestu minutach gry prowadzili goście.

Najciekawszą i najefektywniejszą okazała się ostatnia część konfrontacji. Tuż po wznowieniu miejscowi ponownie doprowadzili do remisu, a idąc za ciosem szybko uzyskali przewagę, ale niewielki dystans ostateczne rozstrzygnięcie konfrontacji nadal pozostawiał otwarte. Tym bardziej, że oświęcimianie nie zamierzali odpuścić, również wielokrotnie atakując bramkę kryniczan. Bez efektów, a kolejny gol gospodarzy przechylał szalę na ich stronę. Przysłowiową kropką nad i był samobójczy gol przyjezdnych, który przypieczętował pierwsze w sezonie zwycięstwo mineralnych.

W niedzielne przedpołudnie następne zawody, z tym samym rywalem. Początek o godz 10:15.