SEZON 2019/2020

2019/2020

10.11.2019
2 Liga: punkty zostały w Oświęcimiu

Hokeiści Infinitas KH KTH w swoim trzecim ligowym meczu zmierzyli się na wyjeździe z Hockey Team Oświęcim. W wyrównanym pojedynku korzystne rozstrzygnięcie pozostawało w zasięgu obydwu zespołów do ostatnich minut, zadecydowały skuteczniej wykorzystywane okazje w poszczególnych częściach meczu, a te zapewniły wygraną gospodarzom.

2Liga Liderujący od trzech sezonów Grupie Południowej oświęcimianie są wymagającym przeciwnikiem, na pokonanie którego KH KTH nie ma patentu od dwóch lat ulegając rywalom w sześciu kolejnych potyczkach. Sobotni mecz w Oświęcimiu powiększył ten niekorzystny bilans. Gospodarze co prawda nadawali ton rywalizacji strzeleckiej, ale kryniczanie dotrzymywali kroku przeciwnikom dwukrotnie jeszcze w pierwszej tercji doprowadzając do wyrównania. Początek następnej mógł odmienić role. Mineralni otrzymali od losu szansę na przełamanie wyniku, nie wykorzystali jednak dwóch podyktowanych za przewinienia oświęcimian rzutów karnych. Bardziej skuteczni byli gospodarze i dzięki celnym trafieniom po czterdziestu minutach gry prowadzili 4-2. Kateheci raz jeszcze doprowadzili do wyrównania, niwelując dystans bramkowymi zdobyczami zarówno podczas swojego liczebnego osłabienia, jak i w przewadze, ale remis gościł na tablicy wyników tylko dwie minuty. Oświęcimianie jeszcze dwukrotnie przed końcowym gwizdkiem zdołali pokonać krynickiego bramkarza zapewniając sobie komplet punktów.

Po dwa gole dla uzdrowiskowego zespołu zdobyli Mikołaj Kopyściański oraz Karol Kisielewski występujący po raz pierwszy w barwach KH KTH. W krynickiej drużynie debiutancki mecz rozegrał również Mirosław Ptak wychowanek KH Sanok w poprzednim sezonie zawodnik UKH Dębica.

Kolejne ligowe starcie Infinitas za dwa tygodnie. 23 listopada kryniczanie podejmować będą drużynę Sigmy Katowice.