SEZON 2011/2012

2011/2012

10.03.2012
MŚ kobiet: Hiszpanki pokonane

Od wygranej rozpoczęły polskie hokeistki swój udział w mistrzowskim turnieju w Seulu. W pierwszym swoim meczu pokonały reprezentantki Hiszpanii 4-3.

MS_kobiet_DivIIB_Korea Po pierwszej tercji BiałoCzerwone prowadziły 2-0, ale w połowie następnej straciły tę przewagę, a przed drugą przerwą jedną bramkę więcej miały na swoim koncie rywalki. W 48 minucie meczu wyrównanie polskiej drużynie dała wywodząca się z Krynicy defensorka Naprzodu Janów Izabela Malinowska, a chwilę później polki zdobyły czwartą i jak się okazało zwycięską bramkę.

W spotkaniu z Hiszpanią katehetka Agnieszka Pióro nie punktowała, wygrała jedno wznowienie i oddała sześć strzałów na bramkę przeciwniczek.

W niedzielę kolejny mecz Polek, o godz. 5:00 naszego czasu w Mok-Dong Arena podopieczne Marka Kozyry zmierza się z zespołem Belgii, który dzisiaj przegrał z Islandią 1-2.

widzów: 300
sędziowali: M.Zemiakova (SVK) oraz Y.Hwangbo (KOR) i F.Zhennan (CHN)

Polska:
Kosińska (Burda n/g) - Chrapek (2), Malinowska, Czaplik, Późniewska, Pióro - Kierc (2), Kosakowska, Czarnecka (2), Szynal, Bigos - Nowacka, Frąckowiak (2), Gałuszka, Bielas, Byczkowska (2) - Mizera, Detmer, Ślimak, Kulas, Berecka - trener M.Kozyra

Hiszpania:
C.Alvarado, 48:14 - 50:33 Martinez - Gonzalez, L.Alvarado, Ucedo (2), Gurrea, Calero - Monreal, L.Abrisqueta, Ruiz (2), Alvarez, Hernandez - Sainz, V.Abrisqueta, Fouz (2), Merino, Ortuno (2) - de la Pompa, Peralta, Rodriguez - trener S.Humeau