SEZON 2011/2012

2011/2012

16.10.2011
I Liga: KS KTH - Mazowsze 6-5 [foto]

Pokonać lidera, od początku spotkania goniąc wynik, to niezła robota, tym bardziej że młodzi legioniści nie dawali sobie dmuchać w kaszę. W trzecim ligowym spotkaniu kateheci zainkasowali bardzo cenny komplet punktów.

W pierwszej tercji kryniczanie ulegli szybkiej i poukładanej grze przyjezdnych. Proste i precyzyjne podania w połączeniu ze skutecznym kontratakiem przynosiły efekty niemal do połowy spotkania. W 28 minucie meczu stołeczna drużyna prowadziła 4-1. Po trzeciej stracie trener Josef Doboš poprosił o przysługującą półminutową przerwę by przekazać podopiecznym mobilizujące wskazówki.

W drugiej części meczu kateheci przegrali z własną nieskutecznością. Zdobyli co prawda dwa gole zmniejszając bramkową przewagę rywali, ale to były dwa celne trafienia z dwudziestu strzałów jakie oddali na bramkę Michała Strąka. Inna rzecz, że ten ostrzał wiele wymagał od warszawskiego golkipera i mógł przesądzić o końcówce spotkania, która wyraźnie i zdecydowanie należała do gospodarzy.

W trzeciej odsłonie uzdrowiskowa drużyna wygrała mecz. Znakomitą część z ostatnich dwudziestu minut gra toczyła się w strefie obronnej Mazowsza, ale wcześniej goście piąty raz pokonali Kamila Skórskiego ponownie zyskując dwubramkową przewagę. Jednak trzy trafienia zaliczone przez katehetów w ciągu dziesięciu minut przesądziły o ich wygranej.

Dwa gole dla KS KTH zdobył Grzegorz Horowski, to pierwsze w tym sezonie snajperskie zdobycze tego napastnika, podobnie jak bramki Macieja Kruczka i Kamila Pawlika, kolejne zaliczyli kapitan Mateusz Dubel i aktualnie najskuteczniejszy w zespole Robert Brocławik.

Konfrontacja z legionistami okazała się pechowa dla Damiana Zabawy i Krzysztofa Zwierza, w ferworze walki pierwszy doznał stłuczenia gałki ocznej i rozcięcia powieki, drugi stracił górną jedynkę.

Rozstrzygnięcia niedzielnych meczów - wygrane KTH i GKSu - przyniosły zmianę w fotelu lidera, tabeli przewodzą teraz katowiczanie. Następne zawody już w najbliższy weekend, kateheci w sobotę wyjadą do Bytomia, a dzień później zmierzą się z Orlikiem w Opolu.