SEZON 2011/2012

2011/2012

23.10.2011
I Liga: Orlik - KS KTH 2-7

Z kompletem punktów wracają kateheci z pierwszego wyjazdu, po sobotniej wygranej w Bytomiu, w niedzielę w Opolu pokonali drużynę miejscowego Orlika. O wysokiej wygranej zadecydowała ostatnia tercja, w której kryniczanie zaliczyli pięć celnych trafień.

Po dwudziestu minutach gry jedną bramką zdobytą przez Tomasza Cieślickiego prowadzili kryniczanie. W połowie drugiej odsłony gospodarze wyrównali, ale chwilę później ponowne prowadzenie katehetom zapewnił Maciej Kruczek. Początek ostatniej części meczu raz jeszcze przyniósł opolanom wyrównanie, do krynickiej bramki trafił wychowanek KTH w barwach Orlika - Bartłomiej Zdrojewski. Remis utrzymał się do jej połowy. Późniejsze wydarzenia były zaskakujące i decydujące o wygranej uzdrowiskowej drużyny, w ciągu dziewięciu minut podopieczni Josefa Doboša aż pięć razy celnie trafiali do bramki rywali. Celnym okiem wykazali się dwukrotnie Robert Brocławik i Grzegorz Horowski, a przysłowiową kropkę nad i postawił Marcin Zabawa, ustalając wynik spotkania na 7-2 dla mineralnych.

Wiele obaw towarzyszyło pierwszemu wyjazdowi krynickiej drużyny na ligowe mecze, ale kolejny raz hokeiści KTH pokazali jak potrafią walczyć. Pierwszą rundę kończą z czterema zwycięstwami na koncie, na drugiej pozycji w ligowej tabeli z równą liczbą punktów jak lider katowicki GKS. Następny mecz już w sobotę w Sosnowcu z zespołem SMS.