KS KTH - 2008/09 - wiadomości

22.11.2008
I Liga: KS KTH – MMKS 5-4 po dogrywce

Zapowiadał się mocny pojedynek, wrażeń co prawda nie brakowało, ale nie dostarczała ich gra, tylko sytuacja. Kateheci pokonali nowotarską młodzież 5-4, o wyniku zadecydowała dogrywka.

Niezbyt ciekawe spotkanie urozmaiciły jedynie trzy krótkie fragmenty gry; szybka wymiana ciosów na początku drugiej tercji, po której z 0-1 wynik zmienił się na 3-2, następnie czwarta, wyrównująca bramka dla MMKS, po której zespoły zawalczyły, choć bez skutku; i oczekiwanie na złotego gola w dogrywce, który zakończył mecz.

Kateheci uratowali dwa punkty, oczekiwania były chyba nieco inne, być może spełni je niedzielny rewanż. Początek spotkania również o godz. 17:00.

Adam Kilar – szkoleniowiec KS KTH:
Pierwsza tercja może nie była fatalna, ale źle rozegrana. Daliśmy sobie narzucić styl gry rywali. Nie wykorzystane sytuacje. Kardynalny błąd obrony. Kolejna bramka, jakby replay. Nie mogą doświadczeni obrońcy robić takich błędów, że za plecami zostaje dwóch zawodników, jak w przypadku pierwszej bramki. Kolejna, po ucieczce napastnika. Zawodnicy muszą mieć oczy dookoła głowy, niestety hokej na tym polega. Wyróżniłbym drugą formację, mieli kilka akcji po których padły bramki. A chłopcy z Nowego Targu to, można powiedzieć, nie są chłopcy do bicia, grają mądry hokej, jeżdżą szybko, są waleczni. Postawili nam twarde warunki, a my jeśli mamy myśleć o grze o najwyższe cele, to nie możemy pozwolić sobie na stratę takich bramek.