KS KTH - 2008/09 - wiadomości

25.11.2008
Amatorzy: Diabły w kolejnej rundzie PPA

Drugie zwycięstwo w dwumeczu I Rundy Pucharu Polski Amatorów z zespołem nowotarskich Górali pozwoliło awansować Krynickim Diabłom do kolejnego etapu rozgrywek.

Wydarzenia przed spotkaniem i jego początek zapowiadały raczej niekorzystny dla kryniczan wynik. W Nowym Targu okazało się, że z powodu awarii samochodu na mecz nie dojedzie golkiper Diabłów, w tej sytuacji bramkarza zastąpić musiał zawodnik z pola. Między słupkami krynickiej bramki stanął Sławomir Makuch, który nigdy wcześniej nie miał okazji wystąpić w takiej roli. Pierwsze minuty zawodów dla amatorów z uzdrowiska były trudne, w czwartej minucie gry przegrywali już trzema bramkami, ale zmobilizowali się i jeszcze przed pierwszą przerwą objęli prowadzenie zdobywając cztery gole. W kolejnych tercjach potwierdzili strzelecką dyspozycję jeszcze pięcioma celnymi trafieniami, tracąc jedynie trzy i wygrali spotkanie, a nowy bramkarz może poszczycić się udanym debiutem. Pięć goli dla Diabłów zdobył czołowy snajper zespołu Maciej Gosztyła, na listę strzelców wpisali się także Marek Półtorak, Michał Pajor, Andrzej Kacprzycki i Robert Majewski.

Drugie zwycięstwo z Góralami zapewniło kryniczanom awans do kolejnego etapu PPA, w którym zmierzą się z wygranym pary HUKS Warszawa – Mad Dogs Sopot. W tej rywalizacji jedno zwycięstwo mają na swoim koncie hokeiści z Sopotu, a spotkanie rewanżowe zespoły rozegrają w ostatnich dniach listopada.

Mecze drugiej tury Pucharu Amatorów rozegrane zostaną już po Nowym Roku, a wcześniej, na początku grudnia Krynickie Diabły będą gościć w Koszycach, gdzie kolejny raz na tafli Steel Areny zmierzą się z zespołem White-Black XXXL.

23.11.2008
AKH Górale N.Targ – Krynickie Diabły 6 – 9 (3-4,1-4,2-1)

AKH Górale Nowy Targ:
Krupa, od 28:50 Zubek – Domin, Gabryś (1), Groblicki, Gąsior (1), Mędrzak (1) – Kuziel (2), Zając, Budny, Figas oraz Chowaniec (2+10), Stramka, Szewczyk – trener J.Hajnos