KS KTH - 2008/09 - wiadomości

24.01.2009
I Liga: KS KTH – Orlik Opole 6-4

W Krynicy odwilż, a od lat wiadomo, że jak odwilż to katehetom gra się ciężko. Wymęczone zwycięstwo też daje trzy punkty, ale play off tuż tuż.

Każda z tercji w sobotnim spotkaniu KS KTH z Orlikiem miała innego bohatera. Pierwsza zdecydowanie należała do gospodarzy. Przewaga w polu, precyzja podań, szybkość i dwubramkowe prowadzenie, choć mogło być znacznie wyższe. Sporo okazji przeszło obok przysłowiowego nosa, jak choćby na początku meczu akcje Mateusza Dubela i Roberta Brocławika albo w 17 minucie sytuacja sam na sam Marcina Zabawy z golkiperem gości. Na osłodę pozostały ładne trzy gole, zarówno strzał Dawida Kruczka spod niebieskiej linii jak i idealne rozegranie krążka na pełnej szybkości między braćmi Mateuszem i Damianem Dubel oraz przyjęcie i strzał Grzegorza Horowskiego tuż przy słupku opolskiej bramki po nagraniu Janne Kivinena z pewnością cieszyły oko kibica.

Po przerwie już tak pięknie nie było, a więcej z gry mieli przyjezdni. Opolanie byli bardziej ruchliwi, zagrali pewniej i ambitniej co zaowocowało kontaktowym golem w pierwszych minutach drugiej odsłony. Bartłomiej Bychawski, podobnie jak jego kolega Tomasz Siwiak w pierwszej tercji, wykorzystał mniej zdecydowaną postawę krynickiej obrony w podbramkowej sytuacji i zajeżdżając od tyłu lekko wepchnął krążek do siatki między parkanami Daniela Kachniarza. Kryniczanom przestało wychodzić, a szybkie kontry rywali co rusz kończyły się kolejnymi interwencjami krynickiego golkipera, ale choć gra się nie kleiła, jednak miejscowi zdołali powiększyć przewagę - trafiali Łukasz Domek i Dawid Bulanda - i po czterdziestu minutach prowadzili 5-2.

Jako się rzekło ostatnia część zawodów należała do kolejnego bohatera, okazał się nim arbiter główny. Końcówkę spotkania poszatkowały kary nie zawsze zrozumiałe dla hokeistów i obserwatorów na trybunach, ale to przecież sędziowie mają wyłączność na hokejową wiedzę i interpretację przepisów, więc nie ma co komentować. Szkoda jedynie widowiska. Kryniczanie dopiero w końcówce nieco mocniej naparli na rywali, w konsekwencji po strzale Roberta Brocławika zdobywając szóstą bramkę, ale tę tercję przegrali, bo rywale dwukrotnie (Krzysztof Zwierz i Paweł Wacławczyk) pokonali golkipera katehetów. Mecz ostatecznie zakończył się wygraną gospodarzy 6-4.

Rewanż w niedzielę również o 17:00. W Krynicy co prawda nadal odwilż, ale w tym sezonie drugie mecze katehetom wychodzą znacznie lepiej.