KS KTH - 2008/09 - wiadomości

15.08.2008
Sparing: KS KTH - MMKS N.Targ 4-1

W pierwszym meczu kontrolnym przed nowym sezonem hokeiści KS KTH na krynickim lodowisku pokonali MMKS Nowy Targ 4-1.

Przez połowę spotkania rywale sprawdzali się, szukając sposobu na przełamanie szyków przeciwnika. Przewaga w grze była po stronie gospodarzy, którzy częściej przebywali pod nowotarską bramką, ale i goście kilkukrotnie zagrozili krynickiej bramce. Jednak pierwszy gol padł dopiero w drugiej części meczu. W 34 minucie gry wychodzący z boksu kar Mateusz Dubel przyjął gumę tuż przed tercją nowotarżan i, choć niepokojony przez jednego z obrońców, dał miejscowym prowadzenie. Minutę później kateheci prowadzili już 2-0, a celnym strzałem w czasie gry krynickiej drużyny w liczebnym osłabieniu popisał się Grzegorz Horowski. W połowie trzeciej tercji po raz drugi na listę strzelców wpisał się występujący w poprzednim sezonie w barwach Cracovii Mateusz Dubel i miejscowi prowadzili trzema bramkami. Taki wynik utrzymał się do ostatnich minut meczu, kiedy to nowotarżanie grając w przewadze zyskali honorowego gola. Dogodną sytuację wykorzystał Bartłomiej Neupauer. Wynik spotkania w 59 minucie ustalił, zdobywając czwartą bramkę dla KTH, Damian Dubel.

Kryniczanie swój pierwszy sparing wygrali zdecydowanie, ale przed drużyną jeszcze sporo pracy, tym bardziej, że w najbliższych dniach kolejne mecze kontrolne z bardziej wymagającymi rywalami. Brakowało nieco celności i skuteczności, a niedociągnięcia kondycyjno-techniczne często skutkowały niepotrzebnymi faulami, których w drugiej i trzeciej tercji było sporo.

- Pracowaliśmy ostatnio nieco ciężej na treningach, stąd może pewien brak świeżości - powiedział po spotkaniu trener Adam Kilar. - To młoda drużyna, jeszcze nie w pełni ukształtowana, ale ma charakter. Chłopaki angażują się, chcą grać i podchodzą do tego bardzo ambitnie.

Kryniccy kibice będą mieli okazję zobaczyć swoją drużynę jeszcze w jednym sparingu na krynickim lodowisku, 20 sierpnia kateheci zmierzą się z zespołem Cracovii. Następne spotkanie będą już wyjazdowe, 26.08. w Michalowcach, 29.08 w Sanoku i 5.09. w Oświęcimiu.

15.08.2008
KS KTH - MMKS Nowy Targ 4-1 (0-0,2-0,2-1)
1-0 33:21 M.Dubel - D.Kruczek
2-0 34:35 Horowski - M.Dubel (-1)
3-0 48:25 M.Dubel - D.Dubel
3-1 58:12 Neupauer
4-1 58:45 D.Dubel - M.Dubel

kary:
KTH 36 min. (w tym 10min. P.Mytnik za niesportowe zachowanie)
MMKS 16 min.

KS KTH Krynica:
Kachniarz, od 30:30 M.Ziaja - Pociecha, Pach, D.Dubel, M.Dubel, Horowski - D.Kruczek, Myjak, Zabawa, Błażowski, D.Bulanda - Waśko, Rząca, Tomasiak, Piksa, Żołnierczyk - Mytnik, M.Kruczek, Domek, T.Bulanda, Matuszyk oraz Zwierz, Dudzik - trenerzy A.Kilar, Z.Kustra

MMKS Nowy Targ:
Furca, od 30:30 Niesłuchowski - Gaj, Kret, Mrugała, Woźnica, Zwinczak - W.Bryniczka, Wróbel, Kapica, Neupauer, Sulka - Guzik, Marek, Kmiecik, Leśniowski, Cecuła - trener J.Szopiński