KS KTH - 2008/09 - wiadomości

20.08.2008
Sparing: KS KTH - Cracovia 5-5

Bardzo dobrze zaprezentowali się kateheci w swoim drugim meczu sparingowym, na krynickim lodowisku zremisowali 5-5 z osłabioną brakiem kadrowiczów drużyną ComArch Cracovia.

Brak kilku podstawowych graczy w zespole mistrza Polski był widoczny, a kateheci - w myśl zasady bij mistrza - mieli i wykorzystali okazję do pokazania się i rozegrania wartościowego spotkania w okresie przygotowawczym. Krakowianie momentami górowali szybkością i elastycznością gry, co szczególnie widać było podczas przeprowadzanych kontr, jednak w pierwszej części spotkania nie mogli przebić się przez skuteczną obronę katehetów, którzy starali się rozbijać akcje przeciwników w strefie neutralnej, a w sytuacjach podbramkowych dobrze spisywał się Daniel Kachniarz. Dopiero dwie minuty przed przerwą dogodną sytuację wykorzystał Filip Drzewiecki dając gościom prowadzenie, a tuż po rozpoczęciu drugiej odsłony na 2-0 podwyższył Łukasz Rutkowski.

Gospodarze natomiast zagrali taktycznie, pilnując i ograniczając pole gry hokeistom Cracovii, konsekwentnie, dbając o defensywę i wykorzystując każdą nadarzającą się okazję do ataku oraz bardzo zadziornie. Szczególnie w drugiej tercji byli stroną inicjującą i bardzo często zapuszczali się pod bramkę Adama Kubalskiego. W konsekwencji po celnych uderzeniach Dawida Bulandy (gra w przewadze) i Grzegorza Horowskiego, ku uciesze nielicznej, ale mocno dopingującej publiczności, zdołali wyrównać.

Trzecią część meczu rozpoczęli hokeiści przy stanie 2-2. Interesujące dotychczas widowisko za sprawą kolejnych akcji to z jednej, to z drugiej strony i podbramkowych sytuacji coraz bardziej podgrzewało emocje, ale najciekawsze dopiero miało nadejść. W 43 minucie prowadzenie dla KTH zdobywa jeden z bardziej doświadczonych krynickich graczy Leszek Piksa, pięć minut później wyrównuje Daniel Laszkiewicz, a Łukasz Rutkowski drugim celnym strzałem w tym spotkaniu daje przewagę krakowskiej drużynie. Nie na długo, w połowie ostatniej odsłony Dawid Bulanda dobitką po swoim strzale zmusza Kubalskiego do kapitulacji po raz czwarty. Znowu remis i gra katehetów w osłabieniu, ale mimo braku jednego gracza gospodarze dwukrotnie zagrażają bramce rywali. Bezskutecznie, ale co się nie powiodło w osłabieniu, poskutkowało przy pełnych stanach osobowych, po raz drugi gospodarze zyskują prowadzenie po strzale Leszka Piksy. Do końca spotkania trzy i pół minuty, jednak miejscowi mimo sporego wysiłku i zwartych szyków nie zdołali utrzymać korzystnego wyniku do ostatniego gwizdka. Stan meczu ostatecznie ustalił Sebastian Witowski zdobywając gola w 58 minucie.

Spotkanie zakończyły rzuty karne, snajperskie umiejętności miało okazję zaprezentować po trzech graczy z każdej drużyny. Kateheci nie zdołali pokonać krakowskiego bramkarza, dla Cracovii celnie trafił Sebastian Witowski.

W środowym spotkaniu na krynickim lodowisku w barwach Cracovii wystąpiło czterech wychowanków KTH - obok Sebastiana Witowskiego zagrali młodzi hokeiści Krzysztof Kozak, Michał Karcz i Marek Bryła. Rezerwowym bramkarzem rywali był kolejny kryniczanin Mateusz Kulig.

W drużynie KTH zagrał Adrian Chabior (nie grał z MMKS), nie było Rafała Żołnierczyka, Roberta Tyczyńskiego i Macieja Kruczka. Następny mecz kontrolny podopieczni Adama Kilara i Zdzisława Kustry rozegrają 26 sierpnia w słowackich Michalovcach.

KTH 33 min (w tym kara meczu M.Zabawa)
Cracovia 60 min. (w tym kara meczu M.Dudasz i K.Guzik )

sędziował: Tomasz Radzik

KS KTH Krynica:
Kachniarz, od 30:30 M.Ziaja - Chabior, Pach (2), D.Dubel (2), M.Dubel, Horowski - D.Kruczek (2), Myjak (2), Zabawa (25), Błażowski, D.Bulanda - Waśko, Rząca, T.Bulanda, Piksa, Tomasiak oraz Mytnik, Dudzik, Matuszyk, M.Zwierz - trenerzy A.Kilar, Z.Kustra