KS KTH - 2008/09 - wiadomości

21.09.2008
I Liga: KS KTH - Zagłębie II 7 - 0

W rewanżowym spotkaniu kryniczanie pokonali sosnowiecką młodzież 7-0, postawa rywali wymogła jednak nieco więcej wysiłku niż dzień wcześniej.

- czyste konto krynickich golkiperów
- debiut Michała Matuszyka (bramka) i Marcina Gurgula

Niedzielny mecz przedstawiał odmienny obraz gry niż sobotnie spotkanie. Gospodarze co prawda za sprawą Dawida Kruczka, jak dzień wcześniej, w pierwszych minutach zawodów objęli prowadzenie, ale o więcej goli w pierwszej tercji było trudno. Młodzież z Sosnowca poczynała sobie znacznie śmielej niż w pierwszym meczu, stwarzając kilka podbramkowych sytuacji, w których musiał wykazać się Michał Ziaja. Bardzo aktywni w drużynie gości byli Przemysław Mikoś, Łukasz Podsiadło i Mateusz Bernat. Z drugiej strony kryniczanie często zamykali rywali w zamku grając w równych stanach osobowych, ale do końca pierwszej odsłony wynik nie uległ zmianie.

O wiele więcej przyniosło kolejne dwadzieścia minut. Gra praktycznie toczyła się w tercji obronnej zespołu rezerw Zagłębia, którego hokeiści musieli bronić się w niemal nieustannym zamku. W efekcie gospodarze uzyskali jeszcze cztery punkty, choć bardziej precyzyjne strzały mogłyby przynieść goli jeszcze więcej. Ciekawa, kombinacyjna gra katehetów, wymuszona szczelną obroną bramki Wojciecha Romanowskiego, z asekuracją i podaniami z kija na kij mogła się podobać, ale skończyła się z gwizdkiem sygnalizującym przerwę.

Pierwszą połowę trzeciej tercji to w większości kryniczanie musieli poświęcić na grę w defensywie, rozbijając ataki gości, sporo pracy, trzeba dodać, że dobrze wykonanej, miał też Daniel Kachniarz, który zmienił Miachała Ziaję w trzydziestej minucie meczu. Miejscowi jednak w końcu przełamali się i dwa celne trafienia Dawida Bulandy ostatecznie ustaliły wynik rewanżowego spotkania. Kryniccy golkiperzy zachowali czyste konto.

W składzie KS KTH trenerzy dokonali dwóch zmian w porównaniu do sobotniego pojedynku. W czwartym ataku wystąpili Michał Matuszyk i Marcin Gurgul, dla których był to debiut w lidze. Michał Matuszyk przypieczętował swój występ debiutancką bramką.

Za tydzień kryniczanie wyjeżdżają do Gdańska, gdzie zmierzą się z rezerwami Stoczniowca. Mecze w sobotę o godz. 19:00 i niedzielę o 10:00.

21.09.2008
KS KTH Krynica - UKS Zagłębie Sosnowiec 7-0 (1-0,4-0,2-0)
   1 - 0 05:03 D.Kruczek - R.Błażowski
   2 - 0 22:30 D.Kruczek - D.Bulanda
   3 - 0 27:16 D.Dubel - M.Dubel - G.Horowski (+1)
   4 - 0 31:44 R.Błażowski - Myjak
   5 - 0 34:00 M.Matuszyk - T.Bulanda - P.Mytnik (+1)
   6 - 0 55:22 D.Bulanda
   7 - 0 55:52 D.Bulanda - M.Zabawa

kary: KTH 4 min. - Zagłębie 10 min.
sędziowali: J.Rokicki - K.Zygmunt i B.Bialik

M.Ziaja, od 29:52 Kachniarz - Tyczyński, Pach, D.Dubel, M.Dubel, Horowski - D.Kruczek, Myjak, Zabawa, Błażowski, D.Bulanda - Chabior, Dudzik, Papież, Piksa, Żołnierczyk - Mytnik (2), Rząca (2), Matuszyk, T.Bulanda, Gurgul - trenerzy A.Kilar i Z.Kustra