KS KTH - 2008/09 - wiadomości

27.09.2008
I Liga: Stoczniowiec II - KS KTH 1 - 4

Pierwszy mecz z rezerwami Stoczniowca hokeiści KS KTH wygrali 4-1, ale po drugiej tercji pachniało sensacją.

Pierwsze i ostatnie słowo w tym spotkaniu należało do Roberta Błażowskiego, który w 8 minucie meczu otworzył konto bramkowe katehetów, a tuż przed końcowym gwizdkiem ustalił ostateczny wynik konfrontacji. Hokeiści KS KTH niezbyt wysoko pokonali rywali (GKS Katowice przed tygodniem odniósł dwa wysokie zwycięstwa 11-1 i 10-0), a po czterdziestu minutach spotkania zapachniało sensacją. Trzecia tercja rozpoczęła się przy stanie 1-1, jednak kryniczanie stanęli na wysokości zadania i zaaplikowali gospodarzom jeszcze trzy bramki.

Od początku zawodów kateheci grali w nieco innym ustawieniu niż w poprzednich meczach, do pierwszego ataku przeszedł Marcin Papież, a Mateusz Dubel razem z powracającym do składu Robertem Brocławikiem i Michałem Matuszykiem tworzyli trzecią formację ofensywną. W Gdańsku nie zagrali Leszek Piksa i Rafał Żołnierczyk. W ostatniej odsłonie Mateusz powrócił do pierwszej trójki, a zespół grał trzema atakami.

Rewanż w niedzielę o godz. 10:30.