KS KTH - 2008/09 - wiadomości

28.09.2008
I Liga: Stoczniowiec II - KS KTH 3 - 11

W rewanżowym spotkaniu z zespołem Stoczniowiec II kryniccy hokeiści wysoko pokonali rywali, aplikując gdańszczanom jedenaście goli.

- hat-trick Mateusza Dubela
- pierwsza bramka Marcina Papieża w KS KTH
- pierwsze bramki w sezonie Adriana Chabiora i Tomasza Bulandy

W niedzielnym spotkaniu kryniczanie od pierwszych minut zaatakowali bramkę rywali i nie odpuścili do ostatniego gwizdka. Po dwudziestu minutach gry prowadzili już 4-1, a na drugą przerwę zespoły schodziły przy stanie 8-1 dla KTH. Kolejne trzy gole padły w ostatniej tercji, a mecz zakończył się wynikiem 11-3 dla katehetów.

W rewanżu bramkowe konto katehetów otworzył Marcin Papież, dla którego była to debiutancka bramka w drużynie seniorów KTH. W tym meczu Marcin raz jeszcze pokonał bramkarza przeciwnej drużyny w końcówce pierwszej tercji. Dwa celne trafienia na swoim koncie zapisał również Dawid Bulanda, a kapitan zespołu Mateusz Dubel zaliczył hat-tricka, trzykrotnie pokonując Cezarego Mazę w trzeciej tercji. Ponadto bramkarzy rezerw Stoczniowca pokonali jeszcze Adrian Chabior i Tomasz Bulanda (pierwsze bramki w sezonie), Grzegorz Horowski i Marcin Zabawa.

W spotkaniu nie wystąpili kontuzjowani Sebastian Rząca i Damian Dubel. W pierwszym ataku w miejsce Damiana zagrał Łukasz Domek.

Za tydzień kryniczanie podejmować będą zespół Unii Oświęcim. Mecze w sobotę i niedzielę na krynickim lodowisku o godz. 17:00.