KS KTH - 2008/09 - wiadomości

06.10.2008
Juniorzy mł. podzielili punkty z Mazowszem

W minioną sobotę i niedzielę ligowe spotkania rozgrywały zespoły ligi juniorów młodszych, kateheci w pierwszym meczu ze stołeczną drużyną Mazowsza doznali porażki 5-6, a w rewanżu wygrali 8-5.

Pierwsza tercja sobotniego spotkania wypadła zdecydowanie na korzyść katehetów, wygrali ją 3-1, później rywale odrabiali straty, ale gospodarze wciąż utrzymywali przynajmniej jednobramkową przewagę. Jeszcze dwie minuty przed końcowym gwizdkiem krynicka drużyna była bliższa wygranej, ale dwie stracone bramki i to podczas gry w liczebnej przewadze przechyliły szalę zwycięstwa na stronę rywali.

W rewanżu podopieczni Adriana Chabiora i Marka Bialika zagrali konsekwentniej, po wyrównanych pierwszych dwudziestu minutach meczu (3-3) w dalszej części zawodów wypracowali aż pięciobramkową przewagę i mimo jeszcze dwóch straconych goli pewnie sięgnęli po zwycięstwo i kolejne punkty.

Każde zdobywane przez juniorów młodszych KTH KM ligowe punkty cieszą, tym bardziej, że od szczupłej kadry, która jeszcze raz po raz zmaga się z kontuzjami i urazami kolejnych graczy, wymaga więcej umiejętności i wysiłku. W spotkaniach ze stołeczną młodzieżą z powodu stłuczonej kostki nie zagrał Jakub Hurej, Maciej Marszał przystąpił do zawodów mimo bolącego uda, a w pierwszych zawodach z Warszawą stłuczenia nogi doznał Tomasz Kuzak i nie wystąpił w niedzielnym meczu. Trudną kadrową sytuację uratowali Artur Sekuła, który powrócił do zespołu przed tygodniem i Sławomir Dudek, rozgrywający pierwsze mecze właśnie w minioną sobotę i niedzielę.

W najbliższy wtorek i środę młodych katehetów czekają kolejne ligowe zmagania. Ponownie rozegrają dwa mecze z przebywającą w Krynicy-Zdroju drużyną gdańskiego Stoczniowca. Początek zawodów o godz. 18:45