KS KTH - 2008/09 - wiadomości

11.10.2008
I Liga: Katowice - KTH 6 - 5 po karnych

Dopiero rzuty karne rozstrzygnęły kolejne spotkanie na szczycie I Ligi pomiędzy katowickim GKS a KS KTH. Skuteczniejsi w snajperskim pojedynku byli katowiczanie i to im przypadło zwycięstwo w tym meczu.

Od pierwszych minut zawodów bramkową przewagę wypracowali gospodarze i przez niemal całe spotkanie uciekali punktami katehetom. Po dwudziestu minutach gry GKS prowadził dwiema bramkami, kryniczanie kontaktowego gola zdobyli na początku drugiej tercji, a w połowie meczu wyrównali. Jednak miejscowi chwilę później ponownie objęli prowadzenie, a po wyrównującym celnym trafieniu kryniczan raz jeszcze pokonali golkipera KTH i na drugą przerwę zespoły schodziły przy stanie 4-3 dla miejscowych. Trzecia odsłona rozpoczęła się od celnego trafienia mineralnych, remis utrzymał się przez kilka minut i ponownie krążek wpadł do siatki GKS. Hokeiści KTH utrzymali przewagę niemal do ostatniego gwizdka. W ostatnich minutach gospodarze wycofali bramkarza stawiając wszystko na jedną kartę, w tym czasie kryniczanie dwukrotnie nie wykorzystali okazji trafienia do pustej bramki, a sekundę przed końcem meczu padł wyrównujący gol. Dodatkowe pięć minut gry nie przyniosło rozstrzygnięcia i o zwycięstwie musiały zadecydować rzuty karne. Snajperzy obydwu zespołów nie zdołali pokonać bramkarza rywali w dwóch podejściach, dopiero w trzeciej serii zwycięstwo gospodarzom zapewnił Sławomir Wieloch.

Po bardzo wyrównanym i emocjonującym spotkaniu kateheci dopisali do swojego konta jeden punkt. Okazja do zrewanżowania się rywalom już w niedzielę o godz. 18:00.

GKS Katowice - KS KTH Krynica 6 - 5 K (2-0,2-3,1-2;0-0) k1-0
    1 - 0 Zetík - Golec (05:14)
    2 - 0 Zetík - Wieloch - R.Sobała (08:39)
    2 - 1 Tyczyński - T.Bulanda (22:15)
    2 - 2 Horowski - Brocławik - M.Dubel (29:18)
    3 - 2 Mareček - Wieloch (32:42)
    3 - 3 D.Bulanda - Błażowski (36:32)
    4 - 3 Wieloch - Zetík - Dudek (36:44)