KS KTH - 2008/09 - wiadomości

18.10.2008
I Liga: KS KTH – Cracovia II 15 – 0

Zgodnie z przewidywaniami krynicka drużyna zainkasowała trzy punkty gromiąc rezerwy Cracovii 15 – 0.

Gra od początku, aż do ostatniego gwizdka toczyła się w tercji gości i tylko sporadycznie przenosiła się do strefy obronnej kryniczan. Pierwszy strzał na bramkę strzeżoną w pierwszej odsłonie przez Daniela Kachniarza goście oddali dopiero w dwunastej minucie. Zdecydowanie więcej pracy miał golkiper Cracovii, ale przyjezdni bronili się na tyle skutecznie, że do połowy pierwszej odsłony bezbramkowy remis nie uległ zmianie. Dopiero w 11 minucie wynik otworzył Tomasz Bulanda, a kolejne bramki padały jedna po drugiej. Młodzi zawodnicy krakowskiego zespołu dysponującego w dodatku szczupłą kadrą nie byli w stanie przeciwstawić się grającym czterema formacjami kryniczanom. Wynik ostatecznie, czterdzieści pięć sekund przed końcową syreną, ustalił kapitan katehetów Mateusz Dubel zdobywając piętnastą bramkę dla KTH.

W sobotniej rywalizacji z rezerwami Cracovii Mateusz zaliczył drugiego w tym sezonie hat-tricka, Robert Brocławik i Łukasz Domek zapisali na swoim koncie pierwsze celne trafienia w bieżących rozgrywkach (obydwaj dwukrotnie pokonali bramkarza rywali), a Marcin Gurgul po raz pierwszy w seniorskiej drużynie wpisał się do protokołu asystą w ligowym spotkaniu. Po dwie bramki dorzucili Tomasz Bulanda i powracający do zespołu po absencji spowodowanej kontuzją Damian Dubel. Po jednej Marcin Zabawa, Dawid Tomasiak, Michał Matuszyk i Grzegorz Horowski, który dodatkowo zaliczył również aż pięć asyst.

Rezultat spotkania zapewne byłby wyższy, ale bardzo dobrze zagrał strzegący krakowskiej bramki osiemnastoletni Mateusz Kulig, zresztą wychowanek KTH KM, wielokrotnie ratując z opresji swój obecny zespół. W całym spotkaniu gospodarze oddali na jego bramkę aż 76 strzałów i mimo przepuszczonych piętnastu goli był niewątpliwie najlepszym graczem krakowskiego zespołu w tym spotkaniu.

Obok bramkarza, w drużynie rywali wystąpiło jeszcze trzech innych wychowanków KTH KM: Michał Karcz, Marek Bryła oraz powracający do hokeja po dłuższej przerwie Maciej Sobol. Piąty młody kryniczanin w barwach Cracovii Krzysztof Kozak wyjechał z ekstraligową drużyną na turniej Pucharu Kontynentalnego na Litwę. Trenerem zespołu MKS jest również kryniczanin Dominik Salamon.

W sobotnim spotkaniu w zespole KS KTH nie wystąpili Adrian Chabior, Dawid Bulanda, Rafał Żołnierczyk i Piotr Mytnik. W niedzielę kolejny mecz KS KTH z zespołem MKS Cracovia. Początek również o godz. 17:00.

18.10.2008
KS KTH - MKS Cracovia 15 - 0 (4-0,7-0,4-0)
    1 - 0 10:12 T.Bulanda
    2 - 0 15:34 D.Dubel
    3 - 0 16:00 Brocławik - M.Dubel - Horowski
    4 - 0 16:38 Zabawa
    5 - 0 23:05 Horowski - M.Dubel (w przewadze)
    6 - 0 24:20 M.Dubel - Horowski
    7 - 0 24:35 D.Dubel
    8 - 0 27:40 Brocławik - Tyczyński - Horowski (w przewadze)
    9 - 0 32:33 M.Dubel - Pach - Horowski
    10 - 0 37:05 Matuszyk - D.Dubel - Gurgul
    11 - 0 39:26 Domek - Zabawa
    12 - 0 42:55 Tomasiak - T.Bulanda (w przewadze)
    13 - 0 46:50 T.Bulanda - Rząca (w przewadze)

KS KTH Krynica-Zdrój:
Kachniarz, od 20:00 M.Ziaja - Tyczyński, Pach, Horowski, M.Dubel, Brocławik - D.Kruczek, Myjak, Zabawa, Błażowski, Domek - Piksa, Rząca, Papież, T.Bulanda, Tomasiak - Waśko, Dudzik (2), Gurgul (2), D.Dubel (2), Matuszyk - trenerzy A.Kilar i Z.Kustra