KS KTH - 2008/09 - wiadomości

19.10.2008
I Liga: KS KTH - Cracovia II 18 – 1

W rewanżowym spotkaniu kateheci ponownie wysoko pokonali młodzież Cracovii aplikując rywalom osiemnaście goli. W niedzielnym meczu goście zagrali bardziej odważnie, zdobyli także honorową bramkę.

Kolejny mecz do jednej bramki nie wzbudził emocji, a wysoki wynik pierwszego spotkania zniechęcił część widzów, których na niedzielne spotkanie przybyło mniej niż dzień wcześniej. Nie ujmując młodzieży z Krakowa, która przecież walczyła i starała się przeciwstawić drużynie KS KTH na miarę swoich możliwości, tego typu konfrontacje zdają się być niepotrzebne i nie przynoszą nic pozytywnego tak dla jednej jak i drugiej strony. Nad tym jednak powinni zastanowić się włodarze związku, tymczasem spotkanie musiało się odbyć.

Z osiemnastu celnych trafień po trzy na swoim koncie zapisali Mateusz Dubel, Marcin Zabawa, Dawid Kruczek i Marcin Papież. Dwa gole zdobył Grzegorz Horowski, po jednym dorzucili Leszek Piksa, Michał Matuszyk, Łukasz Domek i Damian Dubel. Przy piętnastej bramce asystę zaliczył bramkarz KTH Michał Ziaja.

Goście w rewanżu zagrali bardziej odważnie i częściej zapuszczali się pod bramkę Michała Ziaji. Blisko zdobycia gola był w szóstej minucie meczu Marcin Kopczyński, który urwał się krynickiej obronie, ale przegrał pojedynek z golkiperem KTH. W podobnej sytuacji w dziewiątej minucie drugiej tercji ten sam Marcin Kopczyński znalazł lukę pomiędzy parkanami bramkarza katehetów i zdobył honorowego gola dla MKS. W trzeciej odsłonie po stracie dwunastej bramki zmęczonego Mateusza Kuliga między słupkami zastąpił Filip Bujak, po dziesięciu minutach i kolejnych trzech straconych golach ponownie na lód wszedł Kulig.

Krynicki zespół po dwóch spotkaniach z rezerwami Cracovii zainkasował komplet punktów. W ligowej tabeli nadal zajmuje czwartą lokatę za MMKS, SMS i Unią, wyprzedzając o trzy oczka katowicki GKS. W następnej kolejce podopieczni Adama Kilara podejmować będą drużynę szkółki. Mecze z kadrą Polski do lat 20 będą zapewne trudniejsze i ciekawsze. Spotkania w sobotę i niedzielę o godz. 17:00.

19.10.2008
KS KTH - MKS Cracovia II 18 – 1 (5-0,5-1,8-0)
    1 - 0 04:32 Zabawa (w osłabieniu)
    2 - 0 05:53 Piksa - Papież
    3 - 0 07:10 M.Dubel - Horowski
    4 - 0 14:30 Matuszyk - D.Dubel (w przewadze)
    5 - 0 16:33 D.Kruczek – Błażowski – Myjak (w przewadze)
    6 - 0 26:05 Domek – Myjak (w przewadze)
    6 - 1 28:36 M.Kopczyński - Ł.Kopczyński
    7 - 1 29:50 D.Kruczek - Zabawa
    8 - 1 30:58 Papież - T.Bulanda
    9 - 1 37:28 D.Dubel (w osłabieniu)
    10 - 1 39:23 Horowski - Brocławik – Rząca (w przewadze)
    11 - 1 40:33 M.Dubel - Brocławik
    12 - 1 41:03 D.Kruczek – Myjak (w przewadze)
    13 - 1 47:40 Papież – T.Bulanda - Tomasiak
    14 - 1 50:49 Zabawa - Myjak - Domek
    15 - 1 54:40 M.Dubel – M.Ziaja (w osłabieniu)

sędziowali: J.Strzempek oraz A.Witek i T.Dutkiewicz

M.Ziaja (2) (Kachniarz n/g) - Pach (2), Piksa (2), Horowski (2), M.Dubel, Brocławik - D.Kruczek (2), Myjak, Zabawa, Błażowski, Domek - Rząca (2), Waśko, Papież, T.Bulanda, Tomasiak oraz Dudzik (2), Gurgul (2), D.Dubel, Matuszyk (2) - trenerzy A.Kilar i Z.Kustra

MKS Cracovia II:
Kulig, od 43:20Bujak, od 54:40 Kulig - Ł.Kopczyński, Filipowicz (2), Karcz (4), M.Kopczyński, Worotyński - Wolny, Sobol (2), Koza (2), Kuczaj (4), Kawalec oraz Jaracz, Bryła - trener D.Salamon