KS KTH - 2008/09 - wiadomości

27.10.2008
I Liga: KS KTH – SMS I 6-2

Rewanż z zespołem SMS kateheci również zapisali po stronie korzyści. Dwa zwycięstwa, komplet punktów i awans na trzecią pozycję w tabeli to bilans minionego weekendu krynickiej drużyny.

Obydwa zespoły zaprezentowały w niedzielnym spotkaniu dobry hokej, były ciekawe akcje, kontry i dużo bramek. Gospodarze ładnie grali krążkiem, prezentując celne podania z kija na kij, szybko przemieszczając się pod bramkę rywali, szwankowała tylko precyzja strzałów, szczególnie w pierwszej tercji, z tego powodu pierwszego gola zdobyli dopiero w dziewiętnastej minucie meczu. Później było już znacznie lepiej. Przyjezdni już od pierwszych minut grali bardziej ofensywnie i pewniej niż dzień wcześniej i to im w udziale przypadło otwarcie wyniku rewanżowego meczu. W połowie tercji w podbramkowych przepychankach swoją szansę wykorzystał Szymon Marzec dając prowadzenie drużynie z Sosnowca. Wyrównanie przyszło tuż przed przerwą, a na listę strzelców debiutanckim golem w zespole seniorów wpisał się Łukasz Dudzik.

Druga odsłona przyniosła kolejne celne trafienia, w 23 minucie idealnie obsłużony przez Tomasza Bulandę Grzegorz Horowski strzałem z korytarza po raz drugi zmusza do kapitulacji Nikifora Szczerbę. Dziesięć minut później po akcji Radosława Galanta i Jakuba Witeckiego, ten ostatni uderzeniem z backhendu oddanym sprzed pola bramkowego pokonuje Daniela Kachniarza i ponownie stan meczu wyrównuje się. Nie na długo, na 3-2 podnosi Rafał Żołnierczyk, a przewagę KTH w czterdziestej minucie spotkania zwiększa celne trafienie Łukasza Domka zdobyte niemal w identycznej sytuacji jak na początku tercji.

Po przerwie optyczną przewagę w grze zyskuje drużyna gości, hokeiści SMS częściej zapuszczają się pod krynicką bramkę, szukając okazji do zmiany wyniku i co rusz sprawdzając umiejętności golkipera katehetów, ale to miejscowi zdobywają gole. Autorem piątego był Robert Błażowski, a wynik ostatecznie ustalił kapitan uzdrowiskowego zespołu Mateusz Dubel. W ostatnich minutach spotkania Daniela Kachniarza między słupkami zastąpił Fabian Michalik, dla którego był to pierwszy występ na lodzie w ligowym meczu seniorów.

Kryniczanie pokonali w rewanżu reprezentacyjną młodzież 6-2, zespoły zadbały by widowisko było ciekawe i emocjonujące, dokładając do tego sporo goli, z których te w wykonaniu Horowskiego, Witeckiego i Domka były ozdobą tych zawodów.

Komplet punktów zainkasowany przez drużynę KTH w konfrontacji z rywalem sąsiadującym w tabeli zaowocował awansem, kryniczanie po dwunastu kolejkach zajmują aktualnie trzecie miejsce za Unią Oświęcim i nowotarskim MMKS, tracąc do rywali odpowiednio 6 i 3 punkty.

26.10.2008
KS KTH Krynica - SMS I Sosnowiec 6 – 2 (1-1,3-1,2-0)
    6 - 2 52:32 M.Dubel – Pach – Żołnierczyk

kary: KTH 6 min – SMS 41 (S.Marzec kara meczu)
strzały na bramkę: KTH 34 – MMKS 37
przewagi: KTH 0/9 – SMS 0/3
sędziowali: W.Kupiec oraz D.Smarduch i M.Niżnik

Machniarz, od 58:14 Michalik – Tyczyński, Pach, D.Dubel, M.Dubel, Papież – D.Kruczek, Myjak, Zabawa, Błażowski (2), Domek (2) – Waśko, Piksa, Brocławik, T.Bulanda, Horowski (2) – Mytnik, Dudzik, Tomasiak, Chabior, Żołnierczyk – trenerzy A.Kilar i Z.Kustra