KS KTH - 2008/09 - wiadomości

16.11.2008
I Liga: Orlik – KS KTH 2 – 8

W rewanżowym meczu I Ligi kateheci pokonali rywali z Opola 8-2, zwycięstwo drużyna Adama Kilara zapewniła sobie mocnym uderzeniem w trzeciej tercji, w której kryniczanie zdobyli pięć goli.

Rewanż, podobnie jak pierwszy mecz, rozpoczął się nie po myśli krynickich hokeistów, w ósmej minucie gry prowadzenie objęli gospodarze (Dariusz Olejnik). Taki stan utrzymał się do początku drugiej odsłony, kiedy to wyrównującego gola dał drużynie KTH Marcin Papież. Kolejne bramki padły w końcówce tej części spotkania, dla gości celnie trafiali Dawid Kruczek i Leszek Piksa, a w odpowiedzi krynickiego bramkarza pokonał Tomasz Sznotala. Na drugą przerwę zespoły schodziły przy stanie identycznym jak w sobotnim spotkaniu 3-2 dla kryniczan, i to był ostatni element podobieństwa do pierwszego meczu. W ostatnich dwudziestu minutach aż pięciu hokeistów z Krynicy – bracia Tomasz i Dawid Bulanda, Adrian Chabior, Robert Brocławik i Piotr Pach - wpisało się na listę snajperów zapewniając KS KTH wysokie zwycięstwo.

Z Opola więc wracają kateheci z kompletem punktów, który zapewnia drużynie utrzymanie wysokiego miejsca w ligowej tabeli. Za tydzień na krynickim lodowisku zespól Adama Kilara podejmować będzie nowotarski MMKS. Mecze w sobotę i niedzielę o godz. 17:00.

16.11.2008
Orlik Opole - KS KTH Krynica 2 - 8 (1-0,1-3,0-5)

MUKS Orlik Opole:
Szatkowski, od 51:47 Nobis - Chodysz, Stopiński (4), Olejnik, (2) Słowik, Cwykiel - Ł.Sznotala (2), Resiak, Wójcik, Zwierz, Wacławczyk - Korzeniowski (2), Błaszków (2), Siwiak, Kosidło. T.Sznotala (2) - trener J.Pawłowski

Kachniarz (Michalik n/g) - Tyczyński (2), Pach, D.Dubel, M.Dubel, Papież - D.Kruczek (2), Myjak, Zabawa (2), Błażowski, D.Bulanda (2) - Piksa, Rząca (2), Horowski, T.Bulanda, Brocławik - Dudzik, Chabior (2), Domek (2), Tomasiak, Matuszyk - trener A.Kilar