KS KTH - 2008/09 - wiadomości

21.04.2009
MP juniorów: na początek Sanok

Meczem z KH Sanok juniorzy KTH KM zainaugurowali turniej Mistrzostw Polski, który odbywa się w Opolu. W pierwszym starciu kryniczanie pokonali sanocka młodzież 9-3.

Zespół KTH KM, jako zwycięzca swojej grupy barażowej, w rozgrywkach finałowych trafił do Grupy A razem z MOSM Tychy, KH Sanok i MMKS Podhale. Pierwszego dnia Mistrzostw kateheci zmierzyli się z rówieśnikami z Sanoka. Po pierwszej tercji prowadzili 5-2, na dwie kolejne zdobyte przez kryniczan bramki sanoczanie odpowiedzieli jedną i po czterdziestu minutach gry przewaga wzrosła do czterech goli. Dwa celne trafienia mineralnych w ostatniej tercji ostatecznie ustaliły wynik spotkania.

- Końcowy wynik nie oddaje przebiegu spotkania - skomentował mecz trener kryniczan Marek Bialik. - Na mistrzostwach nie ma łatwych przeciwników i o każdego gola trzeba było mocno powalczyć, ale najlepsi strzelali i efekt widać.

Dwie bramki kryniczanie zdobyli grając trójką zawodników przeciwko piątce rywali, celnie trafiali wówczas Tomasz Bulanda i Jakub Witecki, jeden gol padł z rzutu karnego, skutecznym egzekutorem był Mariusz Zwierz.

W drugim dzisiejszym spotkaniu Grupy A nowotarżanie pokonali MOSM Tychy 11-3.