SEZON 2021/2022

2021/2022

03.10.2021
2 Liga: smutny powrót z Katowic

Nie udała się krynickim drugoligowcom inauguracja nowego sezonu, w wyjazdowym meczu z katowicką Sigmą musieli przełknąć gorycz porażki i wrócili do domu ze sporym bagażem straconych bramek.

2Liga Na pierwsze zawody w sezonie pojechali kateheci dwiema pełnymi formacjami plus trzech zawodników oraz z dwoma bramkarzami, w tym po raz pierwszy w barwach Infinitas Łukasz Sułkowski. Gospodarze dysponujący nieco dłuższą ławką zawodników mocno przycisnęli już od pierwszego gwizdka i w efekcie szybko uzyskali prowadzenie, a następnie systematycznie powiększali bramkową przewagę, doprowadzając jeszcze przed pierwszą przerwą do wyniku 5-0.

Od początku drugiej tercji w bramce katehetów stanął nowy golkiper, zaliczając w inauguracyjnym meczu debiutancki występ. Kilka minut rywalizacji upłynęło w niepełnych stanach będących konsekwencją popełnianych po obydwu stronach przewinień. Skuteczniejsi w tych fragmentach gry znów okazali się miejscowi zdobywając kolejne gole najpierw w podwójnej przewadze, a tuż przed drugą przerwą grając również 5 na 4.

Trzecia odsłona przyniosła mnóstwo kar i wykluczeń. Przez osiemnaście minut zespoły wymiennie grały to w osłabieniu, to znów w przewadze. Więcej sił zachowali hokeiści Sigmy i w końcówce spotkania jeszcze trzykrotnie w krótkim odstępie czasu trafiali do krynickiej bramki.

Dwucyfrowa porażka aktualnych mistrzów 2 Ligi może być zaskoczeniem, z którego kryniczanie muszą szybko się otrząsnąć, bo kolejny mecz w terminarzu zaplanowany jest już na najbliższą sobotę.

03.10.2021
Sigma Katowice - Infinitas KH KTH 10 - 0 (5-0,2-0,3-0)
    1 - 0 06:54 Michał Działo - Olgierd Langner
    2 - 0 08:02 Wojciech Pacuła
    3 - 0 08:30 Olgierd Langner - Jakub Piper, Krzysztof Kaszuba
    4 - 0 14:09 Patryk Pyrskała - Wojciech Pacuła, Marek Kosakowski (+1)
    5 - 0 17:43 Mateusz Szymański - Roman Fonfara
    6 - 0 36:15 Mateusz Podsiedlik - Mateusz Szymański, Igor Wilk (+2)
    7 - 0 39:50 Patryk Pyrskała - Wojciech Pacuła, Michał Działo (+1)
    8 - 0 58:03 Krzysztof Kaszuba - Patryk Pyrskała, Marcin Słodczyk
    9 - 0 58:41 Olgierd Langner - Michał Działo, Jakub Piper
    10 - 0 59:18 Mateusz Podsiedlik - Mateusz Szymański (+1)

kary: Sigma 14 min. - Infinitas 22 min.
sędziowali: Grzegorz Lipiński i Mateusz Gwiozda

KS Sigma Katowice:
Mateusz Domogała - Marek Kosakowski (2), Wojciech Lubczyk (2); Jakub Piper, Mateusz Podsiedlik, Roman Fonfara (4) - Igor Wilk (2), Wojciech Pacuła; Patryk Pyrskała (2), Marcin Słodczyk, Michał Działo - Łukasz Kulik, Dominik Korusiewicz; Olgierd Langner, Mateusz Szymański, Adrian Krzysztofik - Grzegorz Gawlas (2), Krzysztof Kaszuba - trener Marcin Piecuch

Infinitas KH KTH Krynica-Zdrój:
Piotr Nowak, od 20:00 Łukasz Sułkowski - Rafał Porosło (4), Mateusz Hraj (2); Dariusz Kruczek (2), Dawid Bulanda (2), Konrad Grebla (4) - Grzegorz Myjak (6), Piotr Pach; Marek Bryła, Adam Krok, Dariusz Janowiec (2) - Jarosław Bryniarski; Jan Pajda, Maciej Gosztyła - trener Katarzyna Zygmunt