SEZON 2021/2022

2021/2022

10.10.2021
2 Liga: w Dębicy komplet punktów

Na drugi swój mecz w nowym sezonie hokeiści Infinitas KH KTH wyjechali do Dębicy. Konfrontacja zakończyła się wygraną uzdrowiskowej drużyny, a trzy ze wszystkich sześciu zdobyczy katehetów zapisał na swoim koncie obrońca Dawid Kruczek.

2Liga Zazwyczaj spotkania drugoligowych zespołów rozgrywane są późnymi wieczorami, inaczej było tym razem, mecz w Dębicy zaplanowano na wczesne popołudnie. Do miasta nad Wisłoką kryniczanie udali się dwiema formacjami i mimo szczupłego składu poprowadzili konfrontację z korzyścią dla drużynowych i indywidualnych statystyk. W piątej minucie gry hokeiści Infinitas objęli prowadzenie, gol zdobyty przez Marka Bryłę był pierwszą zdobyczą katehetów w bieżących rozgrywkach otwierającą bramkowe konto zespołu. W tej samej tercji mineralni jeszcze trzykrotnie podwyższali wynik uzyskując solidną przewagę, ale tuż przed przerwą i gospodarze zainkasowali celne trafienie, a na początku drugiej odsłony jeszcze pomniejszyli dystans. Wynik 4-2 dla uzdrowiskowej drużyny przez długie minuty nie uległ zmianie, dopiero w końcówce spotkania kryniczanie skutecznie wykorzystali grę w przewadze zdobywając kolejne dwa gole. Spory udział w dorobku KH KTH podczas tej konfrontacji mieli obrońcy, którzy golkipera miejscowych pokonali pięciokrotnie. Hat-tricka ustrzelił jeden z bardziej doświadczonych defensorów Dawid Kruczek. Pozostałe trafienia stały się udziałem Jarosława Bryniarskiego i Grzegorza Myjaka. W drużynie rywali asystę przy jednym z trafień zaliczył wychowanek KTH występujący w barwach KH Dębica Mikołaj Kopyściański.

W pozostałych meczach tej kolejki HT Oświęcim pokonał na wyjeździe beniaminka grypy MUKS Orlik Opole 17-2, a Sigma Katowice na swoim terenie uległa drużynie Gazdy 4-6. W tabeli po dwóch niepełnych kolejkach cztery zespoły z trzema punktami na kontach i dwa z zerowym dorobkiem. Za tydzień kolejne spotkania. Infinitas KH KTH w sobotę 16 października podejmować będzie rywali z Nowego Targu. Początek meczu o godz. 16:45.