SEZON 2021/2022

2021/2022

21.11.2021
2 Liga: obrońcy trafiali, napastnicy... nie obronili

Mecz szóstej kolejki Grupy Południowej 2 Ligi pomiędzy KH KTH a katowicką Sigmą nie zakończył się po myśli kryniczan. O drugiej w bieżącym sezonie porażce katehetów ze Ślązakami przesądziła druga tercja, w której gospodarze stracili sześć goli rewanżując się tylko trzema.

Pierwsza odsłona zakończyła się jednobramkowym remisem. Po przerwie zespoły kontynuowały wymianę ciosów odpowiadając celnym trafieniem na gol przeciwnika, jednak w połowie spotkania trzy szybkie zdobycze katowiczan zapewniły gościom dystans, którego hokeiści Infinitas nie zdołali już zniwelować do końca konfrontacji.

Cztery z pięciu goli krynickiej drużyny zdobyli obrońcy. Szczególną aktywnością i skutecznością wykazali się Grzegorz Myjak i Dawid Kruczek. Ten ostatni aktualnie przewodzi klubowej punktacji kanadyjskiej, a w statystykach Grupy Południowej plasuje się na wysokiej piątej pozycji. Najlepszymi zawodnikami meczu zostali wybrani Maciej Gosztyła (Infinitas) i Michał Działo (Sigma).

Po sześciu grach Infinitas nadal zajmuje trzecia pozycję w tabeli tracą obecnie po trzy punkty do sobotniego rywala i zespołu HT Oświęcim. Za kryniczanami jest drużyna Gazdy i Dębicy, ze strata odpowiednio trzech i sześciu oczek, a zestawienie zamyka Orlik bez dorobku punktowego.

Za tydzień siódma kolejka spotkań. Kateheci podejmować będą rywala z Podkarpacia. Będzie to drugi pojedynek tych zespołów w bieżącym sezonie, pierwsze starcie w Dębicy wygrał team spod Góry Parkowej 6-2.

20.11.2021 - 2 Liga Południowa
Infinitas KH KTH - Sigma Katowice 5 - 8 (1-1,3-6,1-1)
    13:52 0 - 1 Mateusz Podsiedlik - Krzysztof Kaszuba, Patryk Pyrskała (+2)
    18:13 1 - 1 Grzegorz Myjak - Dawid Kruczek
    24:18 2 - 1 Mateusz Hraj - Piotr Pach, Maciej Gosztyła (+1)
    26:00 2 - 2 Mateusz Podsiedlik - Roman Fonfara
    27:43 2 - 3 Michał Działo - Olgierd Langner, Mateusz Podsiedlik
    27:59 3 - 3 Dawid Kruczek - Grzegorz Myjak
    28:43 3 - 4 Olgierd Langner - Mateusz Podsiedlik
    29:46 3 - 5 Jakub Piper
    31:32 3 - 6 Roman Fonfara - Igor Wilk (+2)
    36:37 4 - 6 Mateusz Wrona - Grzegorz Myjak (-1)
    37:51 4 - 7 Igor Wilk - Wojciech Pacuła
    45:41 4 - 8 Patryk Pyrskała (-1)
    58:44 5 - 8 Dawid Kruczek - Grzegorz Myjak, Adam Krok (+1)

kary: Infinitas 16 min. - Sigma 12 min.
sędziowali: Nikifor Szczerba, Sławomir Strózik
widzów: 81

Infinitas KH KTH Krynica-Zdrój:
Łukasz Sułkowski (Piotr Nowak n/g) - Rafał Porosło (2), Mateusz Hraj (4); Adam Krok, Konrad Grebla, Grzegorz Leśniak - Grzegorz Myjak (2), Dawid Kruczek (4); Piotr Pach, Maciej Gosztyła (2), Dariusz Kruczek (2) - Jan Pajda; Mateusz Wrona, Karol Pawlik (Jarosław Bryniarski, Karol Kisielewski, Patryk Gogoc, Dariusz Janowiec n/g) - trenerzy Katarzyna Zygmunt, Andrzej Pasiut

KS Sigma Katowice:
Mateusz Domogała - Dominik Korusiewicz, Wojciech Lubczyk; Mateusz Podsiedlik, Roman Fonfara (4), Olgierd Langner (6) - Michał Działo, Igor Wilk; Patryk Pyrskała, Krzysztof Kaszuba, Grzegorz Gawlas - Jakub Piper, Wojciech Pacuła (2) - trener Jakub Piper

Najlepszymi zawodnikami meczu zostali wybrani <B>Maciej Gosztyła</B> (Infinitas) i <B>Michał Działo</B> (Sigma)
Najlepszymi zawodnikami meczu zostali wybrani Maciej Gosztyła (Infinitas) i Michał Działo (Sigma)

Grzegorz Myjak, jeden ze skuteczniejszych zawodników Infinitas w potyczce z Sigmą